08 жовтня 2013, 17:06

Державне бюро розслідувань України: зволікати нікуди?

Аналіз законопроекту № 3042 від 01.08.2013 р.

Опубліковано в №41 (383)

Олег Огородник

Зі створенням Державного бюро розслідувань України має суттєво зменшитись корумпованість

Олег Огородник Юрист, правозахисник

Аналізуючи проект Закону «Про державне бюро розслідувань України», можна сказати наступне: Державне бюро розслідувань (далі – ДБР) – правоохоронний орган України, який є органом досудового розслідування (поряд з ОВС, СБУ, Податковою службою), до компетенції якого будуть включені повноваження щодо розслідування кримінальних справ, в яких фігурують правоохоронці, судді та службовці найвищого рангу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


ДБР буде призначатися Президентом, але він буде підзвітний Верховній Раді України. Така позиція, на мою думку, закладена для того, щоб не було можливості диктату ні з боку Президента, ні з боку Верховної Ради, вона дає можливість без будь­якого тиску розслідувати будь­які справи, які стосуватимуться найвищих чиновників держави. Нагляд за додержанням законності під час проведення ДБР досудового розслідування здійснюють виключно «визначені Генеральним прокурором України прокурори».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0