08 жовтня 2013, 17:06

Державне бюро розслідувань України: зволікати нікуди?

Аналіз законопроекту № 3042 від 01.08.2013 р.

Опубліковано в №41 (383)

Оновлення старого плаття королеви

Сергій Телешев «Legal Kiev, ЮФ» Адвокат

Ще в 1824 році кравчиня французької королеви Марії­Антуанетти Роза Бертен трохи оновила старе плаття королеви й запропонувала його міледі, і та з задоволенням прийняла вбрання. «Нове – це добре забуте старе», – прокоментувала цей випадок кравчиня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так і питання досудового розслідування кримінальних та адміністративних справ не є «питанням одного року».

Свого часу Президент України Леонід Кучма Указом від 24 квітня 1997 року № 371 утворив Національне бюро розслідувань України як центральний орган виконавчої влади, про що зазначено в преамбулі Указу, для зміцнення національної безпеки держави, забезпечення належного захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина, посилення боротьби зі злочинністю, особливо організованими її формами. Основними завданнями утворюваного органу було визначено такі: «проведення відповідно до законодавства України досудового слідства та оперативно­розшукових заходів в особливо складних кримінальних справах про злочини, які становлять значну суспільну небезпеку; інформаційно­аналітична робота з метою виявлення і усунення причин та умов, які сприяють корупції, вчиненню інших небезпечних злочинів, прогнозування динаміки злочинності в суспільстві».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0