08 жовтня 2013, 17:06

Державне бюро розслідувань України: зволікати нікуди?

Аналіз законопроекту № 3042 від 01.08.2013 р.

Опубліковано в №41 (383)

Хотілось би мати справді новий і справді незалежний орган

Павло Оніщенко Адвокат, приватна практика

Головне, що можна сказати з приводу внесеного до Верховної Ради проекту Закону України «Про Державне бюро розслідувань України», – дуже добре, що такий проект нарешті подано.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Позитив насамперед у тому, що завдяки прийняттю такого закону головний наглядовий орган України – Генеральна прокуратури, можливо, нарешті почне виконувати лише ті функції, які передбачені Конституцією України.

Так, статтею 121 Конституції України визначено виключний перелік функцій прокуратури, на яку покладаються: 1) підтримання державного обвинувачення в суді; 2) представництво інтересів громадянина або держави в суді; 3) нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно­розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; 4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах.

Навряд чи творці Конституції України могли передбачити, що розділ XV Основного Закону «Перехідні положення», зокрема пункт 9, відповідно до якого прокуратура продовжує виконувати функції нагляду за додержанням і застосуванням законів та попереднього слідства до прийняття відповідних законів, буде впродовж більш ніж 17 років підставою для виконання додаткових функцій.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0