08 жовтня 2013, 17:06

Державне бюро розслідувань України: зволікати нікуди?

Аналіз законопроекту № 3042 від 01.08.2013 р.

Опубліковано в №41 (383)

З прийняттям у 2012 році нового Кримінального процесуального кодексу України наша держава взяла курс на реформування системи досудового розслідування кримінальних правопорушень. Системний аналіз чинного законодавства у цій сфері свідчить, що цей процес ще далекий до свого завершення, оскільки його складовою є необхідність прийняття Верховною Радою України системи законопроектів з питань досудового розслідування. Надзвичайно актуальним нормативно­правовим актом у цій сфері, який необхідно прийняти, є законопроект про Державне бюро розслідувань. Необхідність його розробки обумовлена також положеннями абз. 4 п. 1 Прикінцевих та перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України, згідно з якими окремі його норми (щодо правового статусу слідчих) вводяться в дію з дня створення Державного бюро розслідувань України, але не пізніше ніж п’ять років з дня набрання чинності КПК.

До речі, створення такого органу є також однією з умов вступу України до ЄС. Організувати діяльність такого органу нашій державі також рекомендувала спеціалізована міжнародна неурядова організація Amnesty International.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як наслідок, 01.08.2013 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 3042 «Про Державне бюро розслідувань України» (далі – законопроект № 3042), ініціатором якого став народний депутат України Андрій Кожем’якін. Структурно законопроект складається з одинадцяти розділів та сімдесят однієї статті. Наразі документ опрацьовується в комітетах ВР України, а прийняти його обіцяють із урахуванням усіх пропозицій і зауважень вже у жовтні цього року, до довгоочікуваного Вільнюського саміту. Що являє собою законопроект та які нововведення чекають на українців у разі його прийняття – розбиралася «Юридична газета».

 

Завдання та структура

Відповідно до законопроекту
№ 3042 Державне бюро розслідувань України є державним правоохоронним органом, який здійснює досудове розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності кримінальним процесуальним законодавством України.

Серед іншого, на Державне бюро покладається забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у підслідних йому кримінальних правопорушеннях; адміністративне провадження у справах, пов’язаних з корупційними правопорушеннями; участь у межах своєї компетенції у реалізації державної кримінальної політики, розроблення пропозицій щодо правового регулювання у сфері правоохоронної діяльності; здійснення у межах компетенції міжнародно­правового співробітництва у сфері досудового розслідування.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати