02 квітня 2013, 10:17

Чи потрібен взагалі Україні Закон «Про внутрішню торгівлю»?

Про спроби державного регулювання ринкових відносин

Опубліковано в №14 (356)

Як відомо, 21 лютого 2013 року, під час розширеного засідання Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього підприємництва при Кабінеті Міністрів України розроблений Міністерством економічного розвитку і торгівлі України законопроект «Про внутрішню торгівлю» було розгромлено вщент, після чого документ було знято з розгляду і видалено з мережі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Нагадаємо, що цим проектом пропонувалося врегулювати питання здійснення торговельної і виробничо-торговельної діяльності на території України, а також встановити, що юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюють торговельну діяльність у магазинах площею понад 200 кв. м (у тому числі у відділах або торгових секціях, розташованих у магазинах площею понад 200 кв. м), не можуть бути платниками єдиного податку. Крім того, планувалося запровадити нову обов’язкову статистичну звітність для платників єдиного податку; визначити вимоги до кваліфікації персоналу в сфері торгівлі; встановити, що інтернет-магазини обов’язково повинні мати приміщення для здійснення торговельної діяльності; визначити нові повноваження контролюючих органів; запровадити нові санкції за порушення суб’єктами господарювання вимог законодавства.

Міністерство – розробник законопроекту – ще до засідання Координаційної ради йшло на поступки підприємцям, виключивши обмеження на застосування спрощеної системи оподаткування та нову статистичну звітність для платників єдиного податку з тіла документа, проте це не вирішило питання про доцільність прийняття законопроекту «Про внутрішню торгівлю» як такого.

Тож навіщо українцям Закон «Про внутрішню торгівлю»?

У цьому питанні «Юридична газета» силкувалася розібратися майже впродовж місяця з часу відкликання проекту закону, проте розумну відповідь відшукати так і не спромоглася.

 

Про невідповідність законодавчих декларацій сучасним реаліям

Цікаво, що присутня на доленосному засіданні Координаційної ради народний депутат Оксана Продан ще на початку заходу повідомила про те, що законопроект буде відкликано розробником протягом дня. Водночас вона закликала однодумців «спамити» профільні комітети для закріплення ефекту, мовляв, нехай усвідомлять весь той негатив, який доведеться взяти на себе в разі, якщо обіцянка відкликання виявиться цяцянкою.

Не виявилася: ввечері 21 лютого з офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку було видалено проект закону «Про внутрішню торгівлю», пояснювальну записку та аналіз регуляторного впливу до нього, оприлюднені для обговорення 21 січня 2013 року. Це той рідкісний випадок, коли до ухваленої в результаті обговорення резолюції з вимогою до Міністерства економічного розвитку і торгівлі відкликати та зняти з розгляду законопроект, дослухалися. Але от що примітно: після виступу пані Продан учасники засідання продовжували висловлювати своє «фе», причому подекуди так агресивно, що ставало зрозуміло: накопичилося.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати