03 вересня 2013, 15:49

Чергова проблема українського бізнесу

Збільшення орендної плати за землю без згоди орендарів

Опубліковано в №35-36 (377-378)

Орендарі землі – одна з найвпливовіших груп суб’єктів господарювання, які створюють робочі місця та наповнюють бюджети всіх рівнів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


3 1 січня 2011 року набрав чинності Податковий кодекс України (далі – ПКУ). Відповідно до ст. 288 ПКУ мінімальний річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності для всіх категорій земель, крім сільськогосподарського призначення, не може бути меншим трикратного розміру земельного податку, тобто не менш ніж 3% нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

До набрання чинності Податковим кодексом річний розмір орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності становив від 4,5 до 1,5% нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Ситуація щодо підвищення орендної плати за землю спричиняє відповідне зростання фінансового навантаження на бізнес, що викликає у вітчизняних роботодавців занепокоєння, оскільки це явище набуває загальнонаціонального масштабу.

У більшості випадків права орендарів землі порушуються внаслідок встановлення річного розміру орендної плати за землю без згоди орендарів.

Органи місцевого самоврядування, посилаючись на ст. 288 ПКУ, приймають відповідні рішення про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок і зобов’язують суб’єктів господарювання сплачувати новий розмір орендної плати за чинними договорами, які часто укладалися на 1 і більше років. Наприклад, у столиці в разі перегляду чинних договорів для майже 1,5 тис. київських підприємств щорічне фінансове навантаження може зрости орієнтовно на 250 млн грн унаслідок прийняття 28 лютого цього року Київрадою Рішення № 89/9146 про збільшення розміру річної орендної плати за землю відповідно до вимог Податкового кодексу в розмірі не менш ніж 3%. При цьому Податковий кодекс України дає можливість встановити орендну плату за землю навіть у розмірі 12 відсотків нормативної грошової оцінки земельних ділянок. І такі випадки є досить поширеними.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати