13 серпня 2014, 11:47

Бізнес в епоху мобілізації

Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

У боротьбі за свободу та світле майбутнє ми наштовхнулись на зовнішнього агресора. Бойові дії, мобілізація, численні жертви – це вже не кадри з американських фільмів. Це реальні новини, які щодня показують на телеканалах у репортажах зі Сходу України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Незважаючи на таку складну ситуацію на частині території нашої держави, життя продовжується. Економічна ситуація в Україні, яку важко було назвати сприятливою і до воєнного конфлікту у східних областях, звичайно, зазнала значного удару. Не став виключенням і юридичний бізнес. Юристи втрачають своїх клієнтів через те, що останні переносять активи в сусідні держави і відмовляються надалі працювати в Україні. Більшість клієнтів зі східних регіонів взагалі зупинили свою діяльність через неможливість її здійснення. Та й на іноземні інвестиції нашій державі поки що не варто очікувати. 

Чергова часткова мобілізація

В той же час, указом Президента від 21 липня ц.р. в Україні оголошену чергову, третю часткову мобілізацію. Військкомати знову почали призивати резервістів. Така мобілізація триватиме 45 днів.

За перші дві хвилі часткової мобілізації в армію і Нацгвардію призвали не менше 60 тис. людей, а цього разу повістки отримають ще 40–50 тисяч призовників.Призивають військовозобов’язаних і резервістів, у яких вже є військовий досвід – тобто тих, хто служив або, наприклад,пройшов військову кафедру. Повісткинаправляють рядовим до 40 років, офіцерам –до 45, а представникам вищого офіцерського складу – до 60 років. Ними укомплектують 15 бойових і 44 частини забезпечення.

Сьогодні політика щодо добровольців трохи змінилася. Якщо раніше чоловікам, якіприходили без повісток і просили записати їх до лав військовослужбовців, відмовляли, направляючи їх в добровольчі батальйони, то тепер воєнкоми вирішують, де добровольцям служити.

Цікаво, що чергова часткова мобілізація не означає, що відпустять додому тих, кого призвали в першу та другу хвилі мобілізації, в т.ч. і строковиків, яких не демобілізують з квітня. Хоча серед причин третьої хвилі мобілізації називали саме те, що українським військовим необхідна ротація. Нова хвиля мобілізації не гарантує зміну тим, хто вже бере участь у бойових діях – додому військовослужбовці зможуть повернутись, тільки коли буде оголошена демобілізація.

Юристи-захисники вітчизни

Не обминула часткова мобілізація і юристів. Відзначимо, що багато хто з них служили в армії, мають відповідні звання. І сьогодні дехто з юристів уже на фронті, інші проходять підготовку у військових частинах.Цікаво, що деякі юристи пішли захищати свою країну добровольцями, навіть без призову. Вони відстоювали європейське майбутнє нашої держави на Майдані незалежності, а потім направились воювати на Схід.

Наразі відомо, що на фронт призвані: керуючий партнер ЮФ UNK PARTNERS Дмитро Йовдій, адвокат Андрій Осипов, партнер ЮФ «Правовий альянс» Ілля Костін, адвокат Михайло Коротюк, адвокат Сергій Лапутько, адвокат Сергій Мовшук, адвокат Микола Голодняк. Цим юристам довелося зняти білі сорочки та ділові костюми, перевдягнутися в камуфляж та взяти до рук зброю. Час від часу в мережі Facebook вони публікують фотографії зі штабів, які ілюструють умови, в яких доводиться воювати. А їх колеги систематично їздять на Схід та підтримують українську армію бронежителами, касками, продуктами. І за таких умов сьогодні в Україні ведеться юридичний бізнес.

Зважаючи на те, що практики участі у воєнних діях у юристів немає, для них важлива будь-яка інформація щодо ведення війни, першої медичної допомоги, облаштування побуту тощо. Допомагають отримувати її сучасні гаджети, однак в польових умовах не завжди є можливість їх зарядити. Тим не менше, багато хто має можливість періодично заходити в інтернет та знаходити необхідну інформацію.

Мобілізація vs юридичний бізнес

На запитання, чи вплинула часткова мобілізація на юридичний бізнес в Україні, можна впевнено відповісти: «Ще й як вплинула!». Зараз немає практично жодної юридичної фірми, співробітнику якої не прийшла б повістка. Однак звичайного працівника найчастіше можна замінити, а якщо призвали партнера, проблем для бізнесу більше. По-перше, він не зможе вести своїх клієнтів, а останнім ще треба пояснити, чому їм доведеться працювати з іншим представником фірми. По-друге, не буде кому виконувати обов’язки партнера з розвитку практики чи всього бізнесу. Це може привести до ще більшого зменшення заробітку фірми, що, в свою чергу, змусить юридичну компанію звільняти людей.

Маємо надію, що в жодній юрфірмі цього не станеться. На сьогодні представники юридичного бізнесу, з якими нам доводилось спілкуватись, запевняють, що не планують звільняти персонал, а економлять на інших статтях видатків. Більше того, незважаючи на таку непросту ситуацію на ринку, деякі партнери топових юридичних фірм вирішують створювали власні компанії та йти у вільне плавання.

Варто також зазначити, що зростає попит на юридичну роботу, пов’язану з воєнними діями на Сході України. Є організації, які надають таку юридичну допомогу безкоштовно і таким чином підтримують постраждалих.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати