Упродовж останнього десятиріччя спостерігається стрімкий розвиток нового для України правового явища – медичного права. Активізується зацікавлення цією галуззю численних науковців і практиків у сфері права й медицини, зміщення акцентів від громадсько-наукового інтересу до державного визнання ролі та значення цього науково-практичного напряму для системи охорони здоров’я і безпеки людини в медицині.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Водночас разом зі зростанням професійної зацікавленості в Україні спостерігається тенденція до збільшення кількості медичних справ, а відтак, виникає значна кількість правореалізаційних і правозастосовних колізій. На сьогодні пацієнт позиціонує себе активним учасником медичних правовідносин і намагається відстоювати свої права. Крім цього, медичні працівники, які прагнуть довести, що належно виконали свої обов’язки, здійснюють «корпоративний» захист своїх прав. І в усіх цих непростих ситуаціях все частіше крапку ставить суд. Складність проблематики медичного права, поєднання двох наук медицини і права з точкою відліку права людини, породжують численні труднощі при відправленні правосуддя.
Тому невипадково в нашій державі склалася добра традиція «березневих» семінарів для суддів як місцевих, так і апеляційних судів, які мають нагоду на кілька днів заглибитись у тематику медичного права, обмінятись досвідом і отримати необхідні знання від провідних національних експертів у цій царині. Минулорічна ініціатива ВГО «Фундації медичного права та біоетики України» була підтримана Національною школою суддів України, і вже другий рік поспіль семінари з медичного права проходять в Україні і для суддів. Жваві дискусії, цікаві випадки з практики, непрості запитання, обґрунтовані відповіді, дружня атмосфера – все це і багато іншого наповнюють окреслені заходи.
Семінар на тему «Права людини у сфері охорони здоров’я: проблеми правореалізації і правозастосування» цьогоріч проходив 14–15 березня у м. Львові у приміщенні готелю «Соната». Захід, організований Національною школою суддів України та ВГО «Фундації медичного права та біоетики України», став гідним продовженням обраного навчального вектора щодо проведення семінарів з медичного права для суддів.