15 жовтня 2013, 10:15

Банківське кредитування: стримуючі фактори

банки, кредитування, спадщина, ЦК, кредитні зобов’язання, договір поруки, кредитори

Опубліковано в №42 (384)

Сьогодні одним з факторів, які стримують збільшення обсягів банківського кредитування, є проблеми з виконанням договорів поруки та зі стягненням кредитної заборгованості при спадкуванні. Такої думки дійшли експерти, аналізуючи фактори (здебільшого ті, що не залежать від дій банків), які впливають на стримування кредитування. Першочерговою проблемою тут є недостатня законодавча чіткість у регулюванні відносин сторін при виконанні договорів поруки, а також питань, які виникають у процесі стягнення кредитної заборгованості при спадкуванні. У свою чергу, це призводить до тривалих судових процесів між кредиторами та позичальниками, зростання проблемної заборгованості в портфелі банківських установ, непродуктивного відволікання коштів банків на формування обов’язкових резервів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Один із першочергових шляхів вирішення цієї проблеми фахівці вбачають у внесенні змін до Цивільного кодексу України та підзаконних нормативних актів у цих сферах, оскільки існуючі на сьогодні законодавчі прогалини не тільки створюють додаткові ризики для банків­кредиторів, а й збільшують навантаження на судову систему, затягують процеси врегулювання заборгованості, відволікають кошти банків на створення резервів під кредитні ризики.

Так, Національна асоціація банків України звернулася до КМУ з листом щодо необхідності вдосконалення законодавства України у сферах поруки та спадкування для забезпечення зростання кредитування в Україні.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати