24 вересня 2013, 9:24

Автономне опалення в Україні: табу недоречне?

Аналіз законопроекту № 3142 від 29.08.2013 р.

Опубліковано в №39 (381)

Законопроект спричинив ажіотаж

Марина Войтенко «Кушнір, Яким’як та Партнери, ЮФ» Юрист

У серпні 2013 року на розгляд Верховної Ради було внесено законопроект № 3142, яким планується заборонити самовільне відключення від тепломереж і запровадити адміністративну відповідальність за такі дії у вигляді штрафу (для громадян від 20 до 80, для посадових осіб від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За самовільне використання теплової енергії буде встановлено штраф у розмірі від 5 до 20 та від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – для громадян і посадових осіб відповідно.

Унаслідок прийняття зазначеного законопроекту, відключення від тепломереж стане можливим за дотримання таких умов: якщо можливість такого відключення та перехід до системи індивідуального (поквартирного) опалення і постачання гарячої води повинна бути передбачена схемою теплопостачання населеного пункту, яка затверджуватиметься та переглядатиметься місцевою радою народних депутатів раз на п’ять років. Відключення від тепломереж має бути здійснено згідно із затвердженим виконавчою владою порядком та не повинно порушувати суспільні соціальні, економічні та екологічні інтереси, порушувати права інших власників, знижувати якість послуг із централізованого опалення та водопостачання.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0