24 вересня 2013, 9:24

Автономне опалення в Україні: табу недоречне?

Аналіз законопроекту № 3142 від 29.08.2013 р.

Опубліковано в №39 (381)

Холодна та похмура цьогорічна осінь запам’ятається українцям не лише мрякою та калюжами, але й резонансним проектом закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення відносин у сфері теплопостачання, надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води № 3142 від 29.08.2013 (далі – законопроект № 3142), який наразі активно обговорюється як фахівцями, так і пересічними українцями – споживачами теплоенергії. Документ, автором якого виступив Микола Азаров, пропонує заборонити самовільне відключення споживачів від централізованих тепломереж і централізованих систем гарячого водопостачання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, відповідно до запропонованих змін самовільне використання теплової енергії тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Самовільне (з порушенням вимог законодавства) від’єднання від теплових мереж тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Споживач може відключитися від внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у разі, коли це передбачено схемою теплопостачання населеного пункту, що затверджується органами місцевого самоврядування, та відповідно до порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Відключення від внутрішньобудинкових систем централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води не може здійснюватися з порушенням суспільних інтересів, призводити до негативних соціальних, економічних та екологічних наслідків, порушувати умови утримання спільної сумісної власності й знижувати надійність та якість послуг із централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, що надаються іншим споживачам.

 

Гарант передумав?

 

Деякі експерти прямо заявляють про те, що законопроект № 3142 – це метод боротьби за надприбутки монополістів, і спрямований він проти людей, які потерпають від холоду в нетоплених квартирах, але змушені сплачувати по 300–700 гривень на місяць незалежно від того, є тепло чи немає.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати