21 січня 2014, 17:41

Аналіз роботи Міністерства доходів і зборів України за 2013 рік

Щодо результатів роботи впродовж першого року діяльності новоствореного міністерства

Опубліковано в №01-02 (395-396)

Більшість платників податків позитивно оцінюють створення Міністерства доходів і зборів. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Researching & Branding Group у грудні 2013 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За даними опитування, об’єднання податкової та митної служб у Міністерство доходів і зборів сьогодні позитивно сприймають 58,9% платників податків. При цьому за останні півроку значно (з 44,1 до 60,4%) зросла кількість позитивних оцінок щодо створення Міндоходів з боку експортерів та імпортерів. Проти зворотної реорганізації міністерства виступає абсолютна більшість підприємців – 54,6%.

Згідно з результатами дослідження, підприємці віддають перевагу дистанційному спілкуванню з Міністерством та онлайн­формату подання звітності. Так, порівняно з травнем 2013 року, можливості митного декларування в електронному вигляді використовують більше на 6,4% суб’єктів ЗЕД – 82,5%, а податкову звітність в електронному вигляді подають майже 92% платників податків, що на 7,4% більше, ніж у травні.

Найпопулярнішими сервісами для платників залишаються «Електронна звітність» (90,2%), «Єдина база податкових знань» (82,0%) та «Реєстр платників ПДВ» (79,3%). За півроку значно зріс рівень задоволеності суб’єктів підприємницької діяльності такими електронними та інформаційними сервісами податкової служби, як гаряча лінія «Пульс» та «Єдина база податкових знань». Підприємці звертають увагу на підвищення якості інформаційних матеріалів і доступності інформації, що надається Міндоходів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати