01 квітня 2014, 11:15

Невиконання договору не призводить до його недійсності

Прес-служба Донецького апеляційного господарського суду

25 березня 2014 року Донецький апеляційний господарський суд розглянув справу №905/8081/13 за позовом публічного акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» до товариства з обмеженою відповідальністю «Ескада-М» про визнання недійсним договору поставки, погодившись з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, у зв’язку з чим залишив рішення господарського суду Донецької області від 03.02.2014 року без змін.

         Так, вимоги позивача у розглянутому спорі обумовлені тим, що сторонами не були узгоджені істотні умови щодо предмету договору та якості поставленого товару, внаслідок ненадання відповідачем рахунку та оригіналу сертифікату якості продукції. 

         Поряд з тим, надаючи правову оцінку доводам позивача, апеляційний суд виходив з положень статті 666 Цивільного кодексу України, відповідно до якої, якщо приналежності товару або документи що стосуються товару не передані продавцем у встановлений строк, покупець має право відмовитися від договору та повернути товар продавцеві.   

         Відтак судова колегія зазначила, що невиконання або неналежне виконання договору однією із сторін не тягне за собою правових наслідків у вигляді визнання його недійсним.  

         Постанова апеляційного суду набрала чинності з моменту її прийняття та може бути оскаржена сторонами по справі до Вищого господарського суду України протягом двадцяти днів. 

         З повним текстом постанови Донецького апеляційного господарського суду від 25.03.2014 року по справі №905/8081/13 можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/37842987.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати