01 квітня 2014, 14:16

Криза в Україні – головний пункт порядку денного переговорів міністрів закордонних справ країн НАТО

Прес-центр НАТО

Підтримка України з боку НАТО і перегляд Північноатлантим союзом його відносин з Росією у результаті кризи в Україні будуть головними пунктами порядку денного дводенної зустрічі міністрів закордонних справ НАТО, яка розпочнеться у вівторок (1 квітня 2014 р.). Крім цього, міністри закордонних справ обговорять відносини між НАТО і Грузією, ситуацію в Афганістані, співпрацю Північноатлантичного союзу з партнерами у Персидській затоці, а також підготовку до вересневої зустрічі НАТО на найвищому рівні в Уельсі.

На першому робочому засіданні міністри зосередять увагу на посиленні підтримки України і на тих наслідках незаконних воєнних дій Росії проти України для відносин між НАТО і Росією. Крім цього, міністри обговорять шляхи вдосконалення роботи НАТО з державами-партнерами, зокрема через надання підтримки тим державам, яким необхідно зміцнювати і реформувати сектор безпеки.

Потім міністри закордонних справ проведуть зустріч зі своїм українським колегою Андрієм Дещицею під час засідання Комісії НАТО-Україна. Ця зустріч дасть можливість прийняти рішення про те, як Північноатлантичний союз може надавати подальшу підтримку Україні у проведенні військових реформ.

У вівторок міністри закордонних справ країн НАТО відзначать річниці минулих розширень, які мали місце з 1999 року, і підкреслять історичний успіх розширення у забезпеченні безпеки і стабільності в Європі.

У середу переговори почнуться з засідання Комісії НАТО-Грузія за участі міністра закордонних справ Грузії Майї Панджикідзе. На зустрічі з міністрами чотирьох держав Персидської затоки, які беруть участь у Стамбульській ініціативі про співпрацю (СІС) – Бахрейну, Катару, Кувейту і Об’єднаних Арабських Еміратів – відзначатиметься 10-та річниця співпраці і буде розглянуто подальшу співпрацю. Зустріч міністрів закінчиться засіданням по Афганістану, у якому візьмуть участь колеги з держав-партнерів з місії ІСАФ. Міністри розглянуть майбутні вибори в Афганістані і проаналізують прогрес операції ІСАФ під керівництвом НАТО, а також обговорять планування майбутньої місії з підготовки, консультування і сприяння афганським силам безпеки.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати