21 серпня 2018, 11:19

«Я приділяю велику увагу власному позиціонуванню в професії»

Опубліковано в №34 (636)

Олександра Сасіна (Павленко)
Олександра Сасіна (Павленко) «Pavlenko Legal Group» старший партнер
Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

Цьогорічний конкурс Асоціації адвокатів України «Адвокат року» є ювілейним – йому виповнюється 5 років. Ми поспілкувались з членом Правління ААУ, керуючим партнером Pavlenko Legal Group Олександрою Сасіною (Павленко) про досягнення та переваги конкурсу, умови участі в ньому та «новинки» 2018 року


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Олександра Сасіна

– Олександро, перш за все хочемо запитати: чому Ви вирішили приєднатись до Асоціації адвокатів України та які бачите переваги членства в ній?

– Як адвокат, я приділяю велику увагу своєму позиціонуванню в професії. Для мене надзвичайно важливим є не тільки підвищення власної кваліфікації, але й спілкування з колегами та обмін досвідом. Бути частиною такої потужної організації, як Асоціація адвокатів України, – це велика честь. В епоху адвокатської монополії та різноманітних суспільно-політичних процесів в нашій країні важливо не стояти осторонь, а активно долучатися до прийняття вагомих рішень, які впливають на розвиток адвокатури.

Членство в Асоціації адвокатів України відкриває потужний список переваг для її учасників. По-перше, ти постійно знаходишся у серці адвокатської спільноти; маєш можливість ділитися та пізнавати усю необхідну інформацію, яка потрібна у професійній діяльності; отримуєш змогу брати участь у вирішенні та обговоренні актуальних завдань власної професії, а також вносити свої пропозиції та зауваження, що є важливим аспектом у розвитку адвоката.

Ще однією значимою перевагою є нагода підвищувати свої кваліфікаційні навички шляхом участі в різноманітних форумах, конференціях, дискусійних клубах, круглих столах та обговореннях ключових аспектів адвокатської діяльності. Асоціація адвокатів України – це широке коло знайомств, обмін досвідом, джерело накопичення нових знань, спілкування з іноземними колегами та науковцями.

– Конкурсу «Адвокат року» цього року виповнюється 5 років. Як відзначатимете ювілей?

Олександра Сасіна – Конкурс «Адвокат року» справедливо можна назвати одним із найпрестижніших конкурсів у адвокатській спільноті. Отримати визнання від своїх колег – не тільки надзвичайно приємно, але й дуже почесно. Це примножує твою репутацію як у адвокатській спільноті, так і серед потенційних клієнтів.

Приємний і той факт, що захід підвищує роль інституту адвокатури у суспільстві та сприяє покращенню іміджу самого адвоката. Хочу також наголосити, що конкурс «Адвокат року» покликаний зібрати сміливих людей, адже не всі адвокати готові зазнати поразки в разі, якщо їх ім’я не потрапить до списку переможців.

Особисто для мене й усієї команди Pavlenko Legal Group цей конкурс – завжди велике свято. Кожного року ми не тільки подаємо кандидатуру на участь від нашої фірми, а й ретельно слідкуємо за перебігом конкурсу: беремо участь у голосуванні та особисто вітаємо переможців.

5 років – прекрасний вік для такого конкурсу, як «Адвокат року». За період свого існування він постійно вдосконалювався та привертав усе більшу увагу зі сторони адвокатської спільноти. На сьогодні це один із найбільш популярних конкурсів у юридичних колах, і це велика заслуга усієї команди Асоціації адвокатів України. А святкувати ювілей ми будемо радісно та дружньо з колегами із ААУ.

– Які умови участі в конкурсі та як відбувається оцінювання номінантів?

– Участь у конкурсі може взяти будь-який адвокат нашої країни. Оргкомітет надає перелік практик/ галузей права, в кожній із яких конкурсна комісія обирає 5 фіналістів. Цього року ми вперше нагороджуємо учасників, які не є адвокатами, в номінаціях: кращий політик-юрист, кращий in-house lawyer, кращий журналіст, що пише на юридичні теми, краща юридична ТВ-програма, адвокат-науковець, юрист-громадський діяч та юрист-законотворець. Протягом певного періоду відбувається онлайн-голосування, де за номінанта може проголосувати кожен охочий.

Другий етап конкурсу – розгляд Конкурсною комісією анкет учасників, аналіз їх особистих досягнень. Критерії оцінювання чітко прописані в анкеті, яку заповнює кожен номінант. Фіналістами конкурсу стають ті адвокати, які набрали найбільше балів. Кожен із них отримує диплом на урочистому заході, що відбудеться у жовтні й буде присвячений підсумкам конкурсу. Переможці будуть опубліковані в журналі «Публічні люди» та спеціальному виданні ААУ «Бюлетень», присвяченому Конкурсу «Адвокат року».

– Що нового готує цьогорічний ювілейний конкурс?

– Цьогоріч було збільшено кількість практик до 21. Учасники отримали розширений список галузей права, де можуть представити свою кандидатуру. Як я вже зазначала, участь у конкурсі можуть взяти в певних номінаціях не лише адвокати, а й представники інших професій діяльність яких пов’язана з юриспрунденцією. Також було збільшено кількість переможців у кожній номінації – з 1-го до 5-ти чоловік. До того ж ми отримаємо набагато більше призерів конкурсу, тому нагородження планується масштабним.

– На Ваш погляд, що адвокатам дає участь в цьому конкурсі?

– Насамперед, це перевірка власної професійності та репутації серед своїх колег та клієнтів. Участь у конкурсі дає можливість кожному номінанту поділитися успіхами, які йому вдалося досягти в своїй професії. «Адвокат року» – це також і виклик собі, як професіоналу, адже кожен, хто заповнює анкету, обов’язково вказує кількість фахових публікацій та заходів, де брав участь. Таким чином, конкурс підсумовує усю професійну діяльність учасника протягом року. Якщо ж кандидату вдалося отримати нагороду «Адвокат року» у своїй професійній ніші, то це дуже висока відзнака, яка одразу піднімає його імідж серед колег та клієнтів.

– Що Ви б побажали номінантам?

– Конкурс «Адвокат року» – це великий крок до професійного розвитку. Тому кожен учасник, який зважився до участі, вже заслуговує на повагу та визнання. Конкурс є дуже потужним та престижним. Усі, хто подав анкету і поділився власними досягненнями, – вже певною мірою переможці. Усім номінантам бажаю лише успіхів та впевненості у власних силах. Переконана, переможуть тільки найкращі!

– В яких проектах Ви, як член Правління ААУ, брали участь?

– У березні цього року ми провели перший Судовий форум з моменту вступу в силу нових процесуальних кодексів та початку роботи Верховного Суду. Судовий форум ААУ зібрав в Конгрес-холі Українського Дому більше 450 учасників юридичної спільноти, суддівського корпусу та представників держорганів. На заході я брала участь не лише у ролі організатора, але й спікера, та під час виступу розкрила теми забезпечення позову та нових реалій застосування історично-проблемних процесуальних інститутів.

Взагалі, при можливості, я постійно долучаюсь до проектів, які організовує ААУ, адже усі вони є цікавими та направленими на розвиток фахових здібностей.

– Які плани маєте на майбутнє в контексті участі в роботі Асоціації адвокатів України?

– Планів, насправді, дуже багато. Членство в Правлінні ААУ завжди спонукає до активної роботи. Попереду у нас чимало заходів, спрямованих на розвиток адвокатської діяльності – це і політико-правовий форум, і форум, де ми будемо говорити про інновації, тенденції та нові стратегії побудови власного бренду в юридичному бізнесі. Ми також плануємо організацію круглих столів на профільну тематику, де гостями стануть не тільки представники юридичного напряму, але й бізнес-спільноти та державних органів. Тож плани масштабні, і ми вже активно працюємо над їх реалізацією!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати