29 липня 2019, 14:48

«Разом ми будуємо найсильнішу команду на ринку», - Євгеній Солодко

Нещодавно Sayenko Kharenko та Євгеній Солодко завершили процес об’єднання своїх команд. «ЮГ» вирішила поговорити більш детально про це з партнерами SK Сергієм Погребним, Євгенієм Солодком, Сергієм Смірновим та СЕO фірми Назаром Чернявським.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


- Чому ви вирішили посилити практику кримінально-правового захисту? Чи не пов'язано це з початком роботи Вищого антикорупційного суду?

Назар_Чернявский_партнер_1 Назар Чернявський: - Насправді це лише одна з кількох причин. Ми проаналізувати динаміку розвитку юридичних послуг. Років 10 тому кримінальний процес був якраз тією частиною роботи, якою юридичні компанії майже не займалися. Така робота завжди асоціювалася з якимись корупційними моментами, і великі, системні юрфірми не хотіли за це братися, у т.ч. і SK. Власне, з цих підстав перші роки діяльності ми концентрувалися на трансакційній роботі, що передбачало роботу з іноземними клієнтами, де все було прозоро та зрозуміло.

Зазначу, що останнім часом в усьому світі намітилася тенденція до посилення комплаєнсу. Навіть для великих корпорацій це питання стало дуже важливим, і комплаєнсу стали приділяти велику увагу. Щодо України, тут почали виявлятися факти шахрайства у великих дочірніх компаніях, з’являтися кейси з кримінальним переслідуванням посадових осіб тощо. Вже на цьому моменті ми зрозуміли, що було би краще мати цю практику в середині, яка б працювала за нашими стандартами. Досвід співпраці із зовнішніми адвокатами у кримінальних справах довів, що це буде вірним рішенням, оскільки у кожного адвоката різні підходи. Крім цього, на практиці було дуже важко координувати їхню роботу. Тож кримінальну практику почали будувати всередині з акцентом на комплаєнс та внутрішні розслідування (форензік). Поступово, коли ми побачили, що на ці послуги є великий попит (включно з іноземними клієнтами), то почали розширюватися, оскільки людей не вистачало, а попит тільки посилювався.

Сергій Погребной: - Створення Вищого антикорупційного суду точно не було головною причиною (сміється, -прим. ред.). Незважаючи на те, що наша кримінальна практика і була сильною, не вистачало елемента по роботі в судах, тобто сильних процесуалістів-практиків.

Раніше, як правило, ми захищали виключно бізнес, що не передбачало в нашій стратегії представництво клієнта у кримінальних провадженнях у суді.

Кримінальне переслідування наших клієнтів зазвичай завершувалося на стадії досудового слідства, тому судової практики було небагато.

- Чому звернулися  саме  до команди Євгенія Солодка?

Назар Чернявський: - З Євгенієм ми знайомі давно, тож питання вибору для нас не було спонтанним або важким. Перші розмови про співпрацю почалися ще у 2011 році - на тому етапі, коли до нас приєднався Сергій Погребной. Тоді ж паралельно ми вели перемовини з Євгенієм щодо утворення певного альянсу. Проте на той момент не було такого попиту на ці послуги, тому для нас це не було так актуально. Зараз же, коли ситуація змінилася, безперечно, кандидатура Євгенія була в пріоритеті.

Сергій Погребной: - Євгеній зі своєю командою має великий досвід захисту клієнтів саме у суді. Ми раніше не бралися захищати чиновників, політиків, тому цей досвід також буде доповненням до нашої практики.

Сергей_Смирнов Сергій Смірнов: - У SK і до приходу Євгенія Солодка існувала достатньо потужна та, на мою думку, успішна практика кримінально-правового захисту. Але вона була орієнтована дещо на інший сегмент ринку. Справа в тому, що майже 80% наших клієнтів - це великі іноземні компанії та їхній топ-менеджмент, які потребують правової допомоги з питань кримінального права та процесу, проведення внутрішніх та транскордонних розслідувань, а також надання консультацій з цих питань.

Вказаний напрямок очолюю я, і ми будемо і надалі активно його розвивати. Наприклад, зараз ми шукаємо адвокатів, які мають досвід роботи з іноземними клієнтами, великими проектами, та гарну експертизу за напрямком форензік.

Сегмент приватних клієнтів, навпаки, не був ключовим, проте ми активно шукали досвідчених професіоналів, які б допомогли вивести практику кримінально-правового захисту на якісно новий рівень і водночас поділяли б цінності SK та мали гарну репутацію.

Оскільки Євгеній Солодко та Злата Симоненко мають відмінну репутацію серед колег, унікальну експертизу та значний досвід захисту приватних (і не тільки) клієнтів, вони стали найкращим варіантом. Я вважаю їх одними з найкращих професіоналів у сегменті кримінально-правового захисту в Україні. Вони здатні значно посилити цю практику SK, пропонуючи нашим клієнтам повний спектр послуг. Це, звісно, не означає, що ми будемо працювати тільки кожен окремо за своїм напрямком. Сама ідея полягає в тому, що за деякими існуючими та новими проектами ми обов’язково будемо працювати єдиною командою, використовуючи досвід кожного з нас, задля надання максимально якісних послуг та досягнення бажаного результату для клієнта.

- Через що, на Вашу думку, з’явився попит на цю послугу?

Назар Чернявський: - Як я зазначив, це загальносвітовий тренд. Від компаній вимагається все більше і більше неухильного дотримання законів. В Україні розвивається тенденція все більшого несприйняття порушення законів, а також почали з’являтися кейси щодо кримінального переслідування посадових осіб приватних компаній та держслужбовців. Як правило, це корупційні злочини. При цьому зазначу, що корупція - це не лише перетинання державного та приватного секторів, це явище може бути і в середині приватних структур.

- До вас приєдналося Адвокатське об’єдання «Солоко та парнери» чи лише Євгеній  та Злата?

Назар Чернявський: - Фактично до нас перейшла лише команда. У нас не було корпоративного злиття. Долю АО «Солодко і партнери» як юридичної особи ми вирішимо трохи згодом.

- Як бачите інтеграцію самобутніх Євгенія та Злати в корпоративну культуру SK?

Назар Чернявський: - Це буде непросто (посміхається, - прим. ред.). Проте у всього є плюси та мінуси. До плюсів я відношу те, що з Євгенієм ми знайомі не один рік. Існують речі, які нас об’єднують, - нульова толерантність до корупції, професіоналізм, взаємопідтримка. До того ж нова команда є невеликою, а отже період адаптації буде простішим і менш болісним для всіх.

Сергей_Погребной_Sayenko Kharenko Сергій Погребной: - Не думаю, що існують тотальні розбіжності у корпоративній культурі, оскільки кримінальний процес – це насамперед жорсткі правила для адвокатів. Як процесуальні (на рівні закону), так і ті, що визначені Правилами адвокатської етики. Цей документ на порядок вищий за деякі етичні кодекси для юристів у топових юркомпаніях. Тому особливих проблем з інтеграцією не бачу. За перші тижні спільної праці підстав нарікати один на одного в нас не виникало.

- Які ще практики плануєте посилювати у перспективі та чому?

Сергій Погребной: - Як ви знаєте, нещодавно до нас у якості радника приєднався Аріо Дехгані, і ми плануємо активно розвивати напрями комплаєнсу та кримінально-правового захисту. Також плануємо за рахунок внутрішніх резервів розширити судову практику.

- Які у вас є спільні цінності з Євгенієм?

Назар Чернявський: - У SK є чотири основні цінності. По-перше це клієнти, клієнтоорієнтований сервіс. По-друге, це командна робота і взаємна підтримка. По-третє, це нульова толерантність до корупції та дотримання професійних етичних стандартів. Ми не працюємо з «токсичними» клієнтами та не виконуємо роботу, яка по суті є порушенням закону. По-четверте (хоча всі чотири цінності абсолютно рівнозначні для нас), це професіоналізм, завжди високий рівень послуг, які ми надаємо нашим клієнтам. Тому в частині концептуальних цінностей у нас повне порозуміння. Існують певні речі, які новим членам команди потрібно буде наздогнати, наприклад, це клієнтський сервіс, який з локального необхідно вивести на новий, міжнародний рівень.

Сергій Погребной: - У першу чергу, співпадають наші погляди на життя, і це найголовніше. Кримінальний процес є дуже специфічним. Мабуть, лише тільки у цій сфері між клієнтом, позбавленням його волі або конфіскацією майна стоїть адвокат. В інших практиках (консалтингових) питання позбавлення свободи не стоїть. Євгеній – професіонал; він завжди захищає клієнта до кінця, використовуючи при цьому всі законні методи захисту, гостро реагує на корупцію, незаконні дії представників державної влади, зокрема правоохоронних органів.

Єдине, в чому я бачу різний підхід, - це те, що ми реагуємо не стільки публічно, скільки документально на певні речі, і сподіваюся, що Євгеній зможе з нами це розділити. Водночас Злата Симоненко також має великий досвід роботи, в тому числі у громадських радах, ЄСПЛ тощо. Тому я впевнений, що ми з новою командою спрацюємося.

- Чи «вангуєте» ви початок кримінальних процесів, які повинні супроводжувати сильні медійні кримінальні юристи?

Назар Чернявський: - Не без цього, і можу сказати навіть більше: вони вже розпочалися. Тому ми очікуємо на велику кількість гучних і складних процесів. При цьому важливо забезпечити насправді об’єктивний розгляд цих справ, тобто тут потрібна і PR-підтримка. Якщо раніше ми як адвокати себе не активно позиціонували у таких процесах, то з приходом Євгенія, гадаю, ситуація зміниться. Але у всьому повинен бути баланс.

Сергій Погребной: - Погоджуюся. Погляньте, що зараз відбувається, скільки вже почало з’являтися гучних кейсів із топовими компаніями. Існує вірогідність, що цей великий бізнес буде звертатися за допомогою до топових медійних адвокатів, у т.ч. і до Євгенія. Ось вам і відповідь.

- У чому сила та недоліки медійного супроводу гучних кримінальних справ? Це потрібно використовувати чи краще діяти документально та в «тіні»?

Сергій Погребной: - Залежно від кожної справи існують різні стратегії захисту. Наприклад, завжди медійно висвітлюються захист іноземного бізнесу, а також корпоративні конфлікти великих публічних компаній. До того ж завжди у медійному полі висвітлюють захист невинної людини, оскільки якщо людина знає, що винна (і існують докази цього), хіба вона захоче виносити це у публічний простір? І навпаки, людина, яка вважає себе невинуватою, завжди готова до публічності процесу. Хоча, звісно, не можна сказати, що тиша в таких справах є ознакою винуватості. Як я сказав, завжди все дуже індивідуально.

Якщо коротко, то медійність зменшує ризики зловживання чи незаконних дій з боку представників держави, зокрема обвинувачення чи правоохоронних органів.

- Євгеній, ви - сильний, медійний юрист, зі своєю аудиторією читачів, з управлінським досвідом та клієнтами. Чому прийняли пропозицію від SK? Це те, від чого не можна було відмовитися?

Евгений Солодко Євгеній Солодко: - Я вже давно розумів, що готовий до більшого; відчував необхідність виходити на новий рівень роботи. Проте розумів, що не маю такого організаційного досвіду з побудови і розвитку юридичної фірми, як SK. Тут зовсім інші правила і принципи роботи. Я так ніколи не працював. Крім цього, ми знайшли масу точок дотику, де наші практики органічно та вигідно доповнюють одна одну. Тому рішення було прийнято, і воно далося мені легко.

- У чому ваші точки зростання в новій команді?

- У нас є багато ідей щодо розвитку практики, які ми будемо втілювати вже разом. До того ж наші практики дійсно посилюють одна одну різноплановими досвідом і знаннями. Разом ми будуємо найсильнішу команду на ринку.

- З чого розпочнете роботу у новій команді? Ви переїдете в офіс SK або будете працювати окремо?

- Вже переїхав.

-Як зміниться профайл типового Вашого клієнта після об’єднання з SK? Чи збережете Ви імідж юриста зі «сталевими» нервами?

- Сталеві нерви - це незмінна константа (посміхається, - прим. ред.). Я завжди брався навіть за найскладніші проекти, ніколи не пасував перед опонентами. Тут ми з командою SK теж дуже схожі. Профайл особливо не зміниться, хіба що стане цікавішим та більш різноманітним.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати