13 жовтня 2020, 18:02

Звернення до політичної партії через суд з вимогами, які не пов'язані з виборчим процесом, не підлягають судовому розгляду

Прес-служба Першого ААС

15 вересня 2020 року Перший ААС розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Громадської організації  на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 29 травня 2020 року за позовом Громадської організації до Політичної партії, обласної регіональної організації політичної партії про визнання протиправними бездіяльності, рішення та зобов`язання вчинити певні дії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суддю Харківського окружного адмінсуду тимчасово відсторонено від роботи"

Про це повідомляє прес-служба Прешого ААС.

За результатами розгляду справи Перший апеляційний адміністративний суд прийняв постанову, в якій зазначено про таке.

Звертаючись до суду з позовною заявою, громадська організація зазначила про те, що обласною регіональною організацією політичної партії вчинено бездіяльність, яка полягала у:

- відсутності розробки та реалізації ідеологічної та політичної роботи;

- не прийнятті участі та висуванні кандидатів на місцевих виборах протягом певного періоду;

- не проведенні регіональних конференцій для обрання делегатів на з’їзди відповідної політичної партії, що відбулись протягом певного періоду.

Просив суд зобов’язати політичну партію привести у відповідність вимог свого Статуту склад обласної регіональної організації політичної партії з урахуванням вимоги щодо адміністративно-територіальної ознаки та вимоги, що член партії бере участь у роботі лише одної із партійних організацій.

Відмовляючи у відкритті провадження в адміністративній справі, окружний адміністративний суд, з висновком якого погодився Перший ААС виходили з наступного.

Політична партія (позивач у справі) не є суб`єктом владних повноважень у розумінні приписів пункту 7 частини 1 статті 4 КАС України та частини 3 статті 1 Закону України «Про політичні партії в Україні» та не здійснює публічно-владних управлінських функцій на основі законодавства.

Судами зазначено також про те, що при вирішенні питань діяльності політичної партії можливий публічно-правовий спір виключно лише між органом, який може здійснювати державний контроль за діяльністю політичних партій  та відповідною політичною партією.

Ураховуючи, що правовідносини, які стали підставою для звернення до суду з даним позовом не пов`язані з виборчим процесом або процесом референдуму, цей спір не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства та взагалі у судовому порядку.

Детальніше з текстом постанови від 15 вересня 2020 року по справі № 200/5056/20-а можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, МВС запустило чат-бот "Вибори-2020".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати