25 квітня 2019, 18:13

Зростання економіки у 2019 році уповільниться, - НБУ

Прес-служба НБУ

Національний банк України прогнозує зниження темпів економічного зростання у 2019 р. до 2,5%.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Читайте також: "Доходи військових капеланів пропонують звільнити від ПДФО".

Так, зниження темпів зумовлюється уповільненням глобальної економіки та світової торгівлі, стриманою фіскальною політикою через потребу погашення значних обсягів державного боргу, а також жорсткими монетарними умовами, необхідними для зниження інфляції до цілі. Крім цього, очікується зниження врожаїв зернових і олійних після рекордних показників у 2018 р.

У НБУ зазначають, що основним драйвером економічного зростання залишатиметься приватне споживання, однак його приріст уповільниться під впливом зниження темпів зростання реальних доходів домогосподарств - заробітних плат, пенсійних виплат, а також грошових переказів із-за кордону. Водночас інвестиційний попит стримуватиметься політичною невизначеністю у рік подвійних виборів.

Крім цього, зростання реального ВВП прискориться до 2,9% у 2020 р. та 3,7% у 2021 р. Цьому сприятимуть поступове пом’якшення монетарної політики, що стимулюватиме внутрішній попит, а також пожвавлення інвестиційної активності після завершення електорального циклу. Стримуючим фактором для економічного зростання буде скорочення обсягів транзиту природнього газу до Європи внаслідок будівництва обхідних газопроводів.

Нагадаємо, НБУ знизив облікову ставку до 17,5%.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати