15 жовтня 2020, 9:00

Зміни в податку на спадщину та дарування в Польщі

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Президент Анджей Дуда 7 жовтня підписав закон, що розширює коло осіб, які мають право на звільнення від податку на спадщину та дарування, - повідомила Канцелярія Президента Республіки Польща. Серед іншого, таке право матимуть прийомні діти та сімейні дитячі будинки. Закон вступить в силу через 14 днів після публікації у «Віснику законів».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Технологічний кредит ЄС: спрощення правил в Польщі"

Податок на спадщину та дарування. Відповідно до закону, підготовленого членами Громадянської коаліції, звільнення від податку на придбання у спадок або дарування надається людям, які знаходяться або залишалися в прийомній сім'ї або в сімейному дитячому будинку.

«Діти в прийомних сім'ях виховуються в більшості випадків протягом усього свого дитинства. Дитина в сімейному притулку або прийомній сім'ї в багатьох випадках вважає своїх опікунів справжніми батьками і навпаки - опікуни вважають їх своїми на все життя», - читаємо ми в обгрунтуванні вчинку.

На думку авторів нових правил, "батьки або опікуни в сімейних дитячих будинках повинні мати можливість передавати пожертвування або спадщину на підставі заповіту своїм підопічним, не піддаючи їх податковому тягарю, сума якого часто перевищує фінансові можливості зборів".

Нові рішення включають прийомні сім'ї, сімейні дитячі будинки, установи з догляду і освіті, а також інші форми догляду, що надаються родинними і не пов'язаними з ними особами, як це визначено в Законі про прийомні сім'ї.

Варто знати, що закон про податок на спадщину та дарування досі розділив сім'ю на податкові групи. 0 податкова група (відмінна від групи I): чоловік (дружина), дитина, батько, брати і сестри, бабуся і дідусь, прабабуся і дідусь, онук, правнук, пасинок, вітчим і мачуха. У податкову групу I також входять: свекруха, зять і невістка. А в II податкову групу входять члени великої родини: тітки і дядька. Решта членів родини і сторонні особи відносяться до III податкової групі. До сих пір від податку звільнявся тільки спадок або дарування від близьких (включених в податкову групу 0). Тепер сюди включені збори з прийомних сімей і дитячих будинків.

Нагадаємо, українка відстояла у польському суді своє право працювати медсестрою.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати