05 грудня 2019, 18:51

Зміни щодо визнання особою без громадянства: Рада прийняла законопроект за основу

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону №2335 від 29.10.2019 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання особою без громадянства".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ врегульовує питання митного оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Законопроект спрямований на створення процедури визнання особою без громадянства, що в подальшому надасть змогу для таких осіб законно перебувати на території України, отримати документ, що посвідчує їх особу та підтверджує законність проживання на території України - посвідку на тимчасове проживання та посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, а за умови проживання на території України у зазначеному статусі понад 2 роки - отримати дозвіл на імміграцію та посвідку на постійне проживання.

Так, передбачається внести зміни до низки законів України з метою надання особам, які звернулися із заявою про визнання особою без громадянства, права на безоплатну вторинну правову допомогу та звільнити їх від сплати судового збору та авансового внеску за виконання судових рішень, які стосуються оскарження рішень про визнання особою без громадянства, надання можливості особам без громадянства реалізувати право на працю та належні умови життя.

Як зазначається, законопроектом:

  • удосконалюється визначення терміну "особа без громадянства", що буде узгоджуватись із терміном "апатрид", визначеним Конвенцією про апатридів;
  • дається визначення термінів "дитина, розлучена із сім'єю", її "законні представники";
  • передбачається, що із заявою про визнання особою без громадянства, має право звернутися особа незважаючи на законність чи незаконність її перебування на території України;
  • особи, яких визнано особами без громадянства в порядку, встановленому цим Законом, та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважатимуться такими, які на законних підставах тимчасово проживають на території України на період до отримання посвідки на постійне проживання чи набуття громадянства України;
  • пропонується доповнити Закон новою ст. 61, якою визначається процедура визнання особою без громадянства.

Також пропонується внести зміни до законів України "Про імміграцію", Кодексу адміністративного судочинства України, законів України "Про безоплатну правову допомогу", "Про судовий збір", "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", "Про виконавче провадження", "Про зайнятість населення".

Нагадаємо, ВРУ прийняла за основу законопроект про оборонні закупівлі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати