30 травня 2024, 17:38

Зміни до законодавства щодо страхування товару, прийнятого на зберігання: новий законопроєкт

У Верховній Раді України пропонують дерегуляцію зернового ринку шляхом скасування обов’язкового страхування зерна, прийнятого на зберігання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як відбувається перевірка на наявність конфлікту інтересів в рамках повної перевірки декларації".

Так, у Раді зареєстровано законопроєкт №11299 від 27.05.2024 "Про внесення змін до деяких законів України щодо страхування товару, прийнятого на зберігання".

Документом пропонується внести зміни до Законів України "Про зерно та ринок зерна в Україні" та "Про сертифіковані товарні склади та прості і подвійні складські свідоцтва" в частині запровадження добровільного страхування товару, прийнятого на зберігання за простим або подвійним складським свідоцтвом, від ризиків випадкової загибелі, пошкодження або втрати.

У пояснювальній записці до законопроєкту вказано, що вищезазначеними законами передбачено обов’язкове страхування зерна, прийнятого на зберігання за простим або подвійним складським свідоцтвом, від ризиків випадкової загибелі, пошкодження або втрати, однак відсутня норма щодо страхування зерна за складською квитанцією.

"Враховуючи практику щодо оформлення складських документів на зерно, складська квитанція виписується зерновим складом у разі зберігання власного зерна. Статтею 6 Господарського кодексу України передбачено, що загальними принципами господарювання в Україні є, зокрема, заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини. Тому зерновий склад приймає самостійне рішення щодо необхідності страхування власного зерна"– йдеться в записці.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати