29 квітня 2020, 11:57

Зменшення кількості суддів ВС викликає питання стосовно порушення конвенції з прав людини, - Рада Європи

Прес-служба Верховного Суду

Рада Європи оприлюднила свій висновок щодо рішень Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 р. №2-р/2020 та від 11 березня 2020 р. №4-р/2020.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Незгода суду з правовим обґрунтуванням позовної заяви не є підставою для визнання її неподаною, - ВС».

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Так, аналіз зазначених рішень свідчить, що «Рішення КСУ № 4-р/2020 стосується найважливіших рекомендацій висновку Венеційської комісії [від 9 грудня 2019 р.] щодо неконституційності законодавчих положень Закону №193». Що стосується процесу реформ, то «висновок ВК та стандарти РЄ мають використовуватися як орієнтир на очікувані законодавчі поправки, які повинні замінити неконституційні положення Закону №193».

У висновку, зокрема, йдеться, що «нова парламентська більшість та уряд не повинні ставити під сумнів призначення чи перебування на посаді суддів, які були призначені належним чином». «Немотивоване та різке зменшення кількості суддів ВС, - наголошує РЄ, - викликає серйозні питання стосовно порушення ст. 6 Європейської конвенції з прав людини».

«Для суддів ВС, які пройшли публічну процедуру відбору та призначення, не слід повторно проводити відбір та оцінювання», - зауважив експерт РЄ.

Експертизу пройшли і положення щодо формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та дисциплінарних проваджень щодо суддів. Так, у висновку зазначено, що «звільнення членів ВККС до закінчення їхніх повноважень та без перехідного періоду є проблемним. Нова процедура відбору членів ВККС відхиляється від стандартів РЄ та обмежує роль Вищої ради правосуддя. Формування складу ВККС не повинно відходити від раніше запровадженого правила, згідно з яким половина членів ВККС є суддями, обраними їхніми колегами».

Експерт РЄ резюмує, що «деякі з проблемних питань [Закону № 193] не є неконституційними в суворому розумінні цього терміна, однак вони не відповідають стандартам РЄ та викликають серйозне занепокоєння щодо незалежності судової влади».

Із повним текстом висновку РЄ можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, ВС опублікував огляд судової практики КГС ВС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати