У квітні 2024 року НАЗК здійснило моніторинг 392 проєктів нормативно-правових актів (НПА): 274 проєктів актів Кабінету Міністрів України (КМУ) та 118 законопроєктів. Про це повідомила пресслужба НАЗК.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НАЗК внесло зміни до Порядку ведення Єдиного порталу повідомлень викривачів".
За результатами проведеного моніторингу було виявлено корупціогенні фактори у п’яти проєктах НПА та проведено антикорупційні експертизи. У зазначених документах виявлено 10 корупціогенних факторів та надано 14 рекомендацій для їх усунення.
Йдеться, зокрема, про проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації та експорту лісоматеріалів та окремих виробів з деревини". У ньому НАЗК виявило положення, які створюють умови для корупційних зловживань:
- неузгодженість з нормами Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності";
- встановлення непрозорого механізму реалізації повноважень посадових осіб Державного агентства лісових ресурсів України при розв'язанні питань анулювання сертифікатів про походження лісоматеріалів та окремих виробів із деревини;
- ризик необґрунтованого прийняття рішення про відмову у видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та окремих виробів із деревини.
Як зазначається, НАЗК надало Держлісагентству, яке є розробником проєкту акта, рекомендації для встановлення прозорого порядку видачі сертифікатів про походження лісоматеріалів та окремих виробів з деревини.
Також було проведено антикорупційну експертизу проєкту постанови КМУ "Про внесення змін до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти". У ньому НАЗК виявило низку корупціогенних факторів:
- встановлення упереджених механізмів обрання облдержадміністраціями (військовими адміністраціями) об’єктів для подальшого включення до переліку проєктів на облаштування безпечних умов у закладах, що надають загальну середню освіту;
- наділення дискреційними повноваженнями Міністерства освіти і науки (МОН) України щодо визначення критеріїв під час формування комісією переліку проєктів на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти;
- встановлення непрозорого механізму створення та діяльності комісії з розгляду пропозицій щодо формування переліку проєктів на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти.