10 травня 2022, 13:27

Збільшено розміри тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

03.05.2022 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 531 «Деякі питання призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як зафіксувати збитки, завдані збройною агресією рф"

Відтепер тимчасова допомога є гарантованою для кожної дитини, яка її потребує, і не може бути меншою від 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно зі статтею 7 Закону  України   «Про Державний бюджет України  на 2022 рік»   прожитковий мінімум у 2022 році становить з 1 січня:

- для дітей до 6 років - 2 100 гривень;

- для дітей від 6 до 18 років - 2 618 гривень.

Розмір тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідомо, дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше від 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Перерахунок тимчасової державної допомоги дітям, яка виплачувалась у січні - березні 2022 року, буде проводитись з 1 січня 2022 року, із урахуванням виплачених сум такої допомоги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати