24 лютого 2021, 18:12

Завершено курс лекцій IP & Medicine: аспекти діяльності медичних працівників

Укрпатент

З 11 по 23 лютого 2021 року було проведено курс онлайн-лекцій щодо окремих аспектів діяльності медичних працівників. Курс провели фахівці відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Програма курсу складалася із 4 тем: “Ім’я лікаря як гарантія якісних послуг”, “Згода пацієнта на фото-, відеозйомку”, “Етичні аспекти рекламування лікарських засобів”, “Дослідницька робота в медицині”.

 6

Лектором курсу була к.ю.н., професіонал з інтелектуальної власності відділу навчальних програм та забезпечення просвітницьких заходів відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Укрпатенту Олена Пономарьова.

Під час лекцій було обговорено питання щодо здійснення права медичних працівників на дослідницьку діяльність у сфері медицини, етичних аспектів рекламування лікарських засобів та особливостей розповсюдження інформації про медичну практику та просування власного бренду лікаря. А також окремо виділили питання фото- та відеозйомки пацієнтів, публікацію зображень пацієнтів на майданчиках Facebook, Instargam, Youtube, Tik Tok, Twitter, Snapchat та інших особистих/бізнес сторінках лікарів у мережі Інтернет.

 5

Так, ми з’ясували, що зображення людини несе в собі певну інформацію про особу, а відтак при створенні фото-,відеозображення зовнішнього вигляду людини слід дотримуватися її прав на приватне життя та його таємницю.  Розібрали випадки обов’язкової письмової згоди на фото-, відеозйомку пацієнта та можливість опублікувати фотографії (відео) з його зображенням на просторах Інтернет або використовувати в публікаціях, наукових матеріалах, ілюстраціях лекцій, презентацій тощо. А також обговорили випадки, у яких згода пацієнта на використання його фото-, відеозображення не потрібна. Розібрали кейс судової практики даної теми. Під час обговорення питання етичності рекламування лікарського засобу та можливі обмеження. З’ясували, які відомості, зображення, посилання та інформацію заборонено розміщувати в рекламі лікарських засобів та медичних виробах. 

Організатори висловлюють подяку всім учасникам лекцій. Презентаційні матеріали курсу будуть доступні згодом на платформі Creative Academy creative-academy.com.ua

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати