02 квітня 2015, 11:58

Зареєстровано законопроект про відкритий реєстр власності

Радіо Свобода

У Верховні Раді України зареєстрували законопроект про посилення прозорості відносин власності, згідно з яким, українці зможуть самостійно дізнатися реальні дані про власність держслужбовців, повідомляє «Радіо Свобода».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно з законопроектом, у відкритому доступі в мережі Інтернет з’являться дані про те, якими квартирами, будинками, ділянками чи автомобілями володіє будь-який громадянин України. Очікується, що у відповідних реєстрах буде відкрита інформація про площу нерухомості, якою володіє особа та місце розташування. Також можна буде дізнатися марку власника автомобіля, рік випуску та об’єм двигуна. 

«Ви відкриваєте реєстр нерухомості, вказуєте прізвище, і бачите всі об’єкти нерухомості, якими я зараз володію. Те саме з автомобілями. Плюс, на кадастровій карті ви можете клікнути на конкретну ділянку земельну і побачити, хто нею володіє», – розповів як діятимуть запропоновані зміни №2423 Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції».

Автори законопроекту наголошують, що посилення прозорості відносин власності не означає зниження рівня захисту особистих даних громадян. Адже відкрита інформація не міститиме конкретної адреси чи номера автомобіля.

Запропоновані зміни до законодавства можуть полегшити перевірку відповідності податкових декларацій і реальної власності можновладців та їхнього оточення, стверджують його автори. Також новий закон має на меті протидіяти рейдерству.

Очікується, що законопроект винесуть на розгляд парламенту протягом двох тижнів. 

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати