06 серпня 2015, 18:11

Запроваджено зміни до КПК для забезпечення неупередженого досудового розслідування

Прес-служба Президента України

Президент Петро Порошенко підписав Закон № 613-VIII "Про внесення змін до статті 247 Кримінального процесуального кодексу України".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зазначена стаття КПК доповнюється другою частиною, яка дозволяє розглядати клопотання про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії поза межами територіальної юрисдикції органу досудового розслідування, який здійснює досудове розслідування у випадку, якщо таке клопотання буде стосуватися судді, працівника суду або працівника правоохоронного органу та/або щодо приміщення суду або правоохоронного органу.

Таким чином забезпечується законодавче пігрунтя для забезпечення неупередженого досудового розслідування, гарантоване постановлення законних ухвал незалежним неупередженим судом при проведенні негласних слідчих (розшукових) дій щодо громадян зазначених категорій. Крім того, зазначені зміни упередять виток інформації щодо постановлення ухвали про проведення досудового розслідування, що сприятиме ефективнішому виконанню завдань кримінального провадження, встановлених статтею 2 КПК України.

Закон також дозволить унеможливити дії та потенційно небезпечні для цілей досудового розслідування побутові, особисті, дружні та інші соціальні контакти між слідчими суддями Апеляційних судів та суддями, працівниками суду та правоохоронних органів, щодо яких розглядається клопотання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, за яких застосування зазначеної норми стає неефективним.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати