04 березня 2020, 15:27

Залишатися на плаву під час постійних змін: ІІ Південний форум з корпоративного права

Асоціація правників України

28 лютого відбулася наймасштабніша регіональна подія року права у корпоративній сфері — ІІ Південний форум з корпоративного права. Захід об’єднав представників суддівського корпусу, адвокатури, бізнесу, кращих юридичних фірм, практикуючих юристів та науковців навколо обговорення актуальних питань галузі. Організатором форуму стало Відділення АПУ в Одеській області.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Форум

Читайте також: «АПУ закликає Парламент якнайшвидше прийняти законопроекти про присяжних».

Ключовими темами стали актуальна практика корпоративних юристів та останні тенденції судової практики. Учасники форуму також обговорили окремі дискусійні питання корпоративного права.

Актуальна практика: за яким вектором рух?

Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Максим Лібанов у своїй доповіді розповів про останні новели корпоративного законодавства та законотворчі ініціативи НКЦПФР.

«Будь-яка домовленість краще, ніж її відсутність. Право — це базис для бізнесу, тож дуже добре, коли сторони розуміють основи партнерства. Практика показує, що сторони по-різному розуміють суть спільних дій. Це і призводить до корпоративних конфліктів, судів, рейдерства, які аж ніяк не додають інвестиційної привабливості нашій країні», — наголосив Володимир Ігонін, партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери».

Пан Ігонін зазначив, що корпоративні договори набувають значної популярності, зокрема, після появи перших якісних судових прецедентів. Він навів кейс із судової практики, який доводить, що корпоративний договір обов’язковий для сторін і (не)виконання його умов приводить до наслідків, які сторони визначили в договорі.

У свою чергу, Максим Лібанов підкреслив, що основною метою корпоративного договору є вихід із тупикових ситуацій, вирішення спорів між акціонерами, які не можуть дійти до компромісу: «Чудово, що теорія підтримується практикою. Це підтверджує, що ми рухаємося за правильним вектором».

Що там з ТОВ?

Питання виходу учасника з ТОВ розглянув Андрій Смітюх, д.ю.н., професор кафедри адміністративного та господарського права Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. Він зробив загальний огляд ЗУ «Про ГТ» та ЗУ «Про ТОВ і ТДВ», проаналізував низку теоретичних проблем та звернувся до судової практики. Зокрема, повідомив, що, на відміну від виходу, дивестування уможливлює отримання майнової корпоративної квоти лише з частини корпоративних паїв із звуженням, але без повного припинення участі.

Читайте також: «Комітет АПУ звернувся до НКРЕКП щодо розрахунків перед виробниками електроенергії з ВДЕ».

Крім того, пан Смітюх надав три опції для стягнення майнової корпоративної квоти:

1. У безспірному порядку, виходячи з балансової вартості чистих активів ТОВ.

2. Через господарський суд, виходячи з балансової вартості чистих активів ТОВ.

3. Через той же суд, однак виходячи вже з ринкової вартості корпоративного паю учасника.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати