01 липня 2022, 17:42

Законопроєкт про е-судочинство під час війни ухвалили в першому читанні

Парламент підтримав законопроєкт №7315 про здійснення судочинства в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Документом передбачено, що частину дій, пов’язаних із судочинством, запровадять у електронній формі, зокрема у «Дії».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент, Голова ВРУ та Прем'єр-міністр підписали Спільну заяву щодо повноцінного членства України у ЄС"

Про це повідомляє голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк.

З використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, в тому числі з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), здійснюватиметься:

  • надання інформації про суд, який розглядає справу, сторони спору та предмет позову;
  • місце, дату і час судового засідання;
  • відображення та отримання в електронній формі судового рішення по справі, виконавчого документу, виданого у формі електронного документу, особою, що є стороною по справі.

"Надання в такому вигляді інформації не матиме статусу офіційного повідомлення, але учасник судового процесу буде поінформований і зможе в подальшому вжити необхідних заходів для захисту своїх прав та інтересів, в тому числі отримати офіційну інформацію про рух справи, про судові рішення у справі, ознайомитися з матеріалами справи тощо", - зауважила Олена Шуляк.

Також надається можливість суддям збиратися дистанційно для вирішення внутрішніх питань. Так, під час дії воєнного чи надзвичайного стану, а також під час дії карантину, встановленого Кабміном з метою запобігання поширенню COVID-19, збори суддів можуть проводитись дистанційно у режимі відеоконференції.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати