25 квітня 2019, 17:30

За якість дитячого харчування у Києві відповідатимуть комунальні підприємства

Прес-служба Київради

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту депутати підтримали проект порядку організації харчування учнів (вихованців) у комунальних закладах загальної середньої освіти Києва.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба Київради.

Читайте також: "Верховна Рада ухвалила Закон про українську мову".

Так, наразі безоплатним харчуванням у столичних школах забезпечено понад 127 тис. учнів. Вартість одного обіду коливається від 7 грн у Солом’янському районі до 24 - у Печерському. У профільній комісії зазначають, що є багато нарікань як у батьків, так і в Держпродспоживслужби на систему харчування, зокрема були виявлені порушення калорійності страв, санітарно-гігієнічних вимог, умов зберігання сировини і готової продукції. З огляду на це місто вирішило уніфікувати організацію харчування у комунальних школах.

Відтак планується, що відповідати за процес харчування будуть комунальні підприємства. Профільна комісія напрацювала список із 9-и відповідних КП. Це означає, що школи самостійно зможуть вибрати партнера, враховуючи відгуки і власний досвід співпраці.

"У пріоритеті і влади міста, і закладів освіти - діти і їхнє здоров’я. Саме тому сьогодні учасниками організації процесу харчування дітей в закладах освіти є виключно комунальні підприємства, адже вони підпорядковані районній владі, не отримують грошову індульгенцію та потрапляють під жорсткий контроль. Лише після встановлення певних стандартів харчування та досягнення високого рівня безпеки, ми зможемо говорити про ринкові умови та залучення до процесу приватних фірм", - роз’яснює голова постійної комісії Київради з питань освіти Ганна Старостенко.

Як зазначається, такий порядок харчування учнів має на меті уніфікувати продукти та меню, посилити контроль над організаторами процесу харчування та провести оновлення харчоблоків.

Нагадаємо, у Києві хочуть збільшити штрафи за забруднення населених пунктів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати