11 липня 2019, 10:16

За прогули школярами уроків їх батькам доведеться сплатити штраф

Прес-служба Скадовського районного суду Херсонської області

9 та 10 липня 2019 року Скадовський районний суд Херсонської області притягнув до адміністративної відповідальності батьків, які допустили, що їх неповнолітні діти упродовж ІІ семестру 2018-2019 навчального року в Красненській ЗОШ без поважної причини пропустили 43 навчальні дні – 297 годин.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цим батьки вчинили адміністративне правопорушення передбачене частиною другою статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (повторне ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей).

За постановами суду батькам школярів доведеться сплатити на користь держави 1700 грн. штрафу та 384,20 грн. судового збору.

Нагадаємо, Сімейним кодексом України, стаття 150, передбачено, що батьки зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Стаття 29 Закону України «Про загальну середню освіту» передбачає, що батьки, або особи, які їх замінюють зобов’язані забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання.

Наразі постанови суду не набрала чинності, на них може бути подана апеляція до Херсонського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.

Пошук зазначених судових рішень в Єдиному державному реєстрі судових рішень можна здійснити за номерами 663/1207/19, 663/1260/19.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати