07 лютого 2020, 9:53

За несплату аліментів - позбавлення прав водія

Судова влада України

Стосовно жителя Болехівщини Івано-Франківської області за несплату аліментів державним виконавцем прийнято постанову про встановлення тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі плати аліментів, яка становила 51 373, 65 грн. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Оголошено конкурс на посади до ТУ ДСА України".

Про це повідомляє Судова влада України.

Статтею 71 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці.

Проте громадянин, не погасивши вказану заборгованість, керував автомобілем та був зупинений працівниками поліції, які склали стосовно нього протокол за частиною третьою статті 126 КУпАП (керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами).

При розгляді вказаного протоколу в Болехівському міському суді Івано-Франківської області громадянин своєї вини не визнав, оскільки вважав, що на час розгляду справи 10 грудня 2019 року погасив заборгованість.

Однак суд визнав погашення заборгованості, як пом’якшуючу обставину і призначив йому адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами,  але в межах мінімальної санкцiї частини третьої  статті 126 КУпАП, оскільки громадянин керував автомобілем, будучи обізнаний про наявність встановленого стосовно нього обмеження.

Суддя Судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду 8 січня 2020 року залишив без задоволення апеляційну скаргу зазначеного громадянина на постанову Болехівського міського суду Івано-Франківської області від 10 грудня 2019 року.

Читайте також: "Уряд схвалив план боротьби з незаконним виробництвом сигарет".

Довідково: Тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано в разі:

1) якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування;

2) використання боржником транспортного засобу у зв’язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю;

3) проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

Посилання на постанови суду у ЄДРСР: постанова першої інстанції, постанова апеляційного суду. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати