17 вересня 2021, 15:17

За 26 років невизначеності щодо зниклого родича ЄСПЛ призначив 45 тис. євро компенсації

Справа «Василіу та інші проти Кіпру»

Інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect»

Резервіст (грек-кіпріот за етнічною належністю) зник без вісті під час вторгнення Туреччини на Північний Кіпр в 1974 році. Лише через 26 років було виявлено, що його вбили турецькі війська і поховали як невідомого на контрольованій Кіпром території.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: коли подвійне покарання за домашнє насильство не є подвійним"

Органи влади Кіпру ідентифікували та повернули тіло його родині в 2000 році.

Дружина та троє дітей загиблого звернулися до Європейського суду з прав людини, повідомляє інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Посилаючись на ст. 2 (право на життя/розслідування) та ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вони стверджували, що держава не провела ефективного розслідування та не надала їм інформації про те, що сталося з їх зниклим без вісті родичем, а також те, що така тривала невизначеність викликала в них страждання.

Суд у Страсбурзі не побачив порушень ст. 2, але констатував недотримання гарантій відповідно до ст. 8 Конвенції. Спричинена моральна шкода була оцінена у 18 тис. євро (дружини) та по 9 тис. євро кожному із нащадків солдата.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Василіу та інші проти Кіпру» (№ 58699/15) у перекладі члена Комісії з питань правової реформи при Президентові України, д.ю.н. Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, к.ю.н. Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати