29 травня 2024, 11:31

З початку 2024 року на розвиток бізнесу українці отримають від держави 1 млрд грн мікрогрантів

Пресслужба Мінекономіки

З початку 2024 року переможцями програми "Власна справа" вже стали 4115 українців, які отримають 1 млрд грн на започаткування або розвиток бізнесу. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Армія відновлення: 135 тисяч направлень видано для виконання суспільно корисних робіт".

Переможцями дев’ятої цього року хвилі програми визнано 392 українці, які отримають на розвиток своєї справи 93 млн грн. Про це сказала заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

"1 мільярд гривень мікрогрантів від держави отримають на старт або розвиток бізнесу цьогорічні переможці програми "Власна справа". Їх вже понад 4 тисячі. 80% з них – підприємці, які взяли грант на розвиток та масштабування свого бізнесу, 20% – люди, що починають власну справу за підтримки держави у вигляді мікрогранту. Загалом від старту програми у липні 2022 року переможцями стали вже 17 тисяч українців, в бізнес яких держава інвестує 4 млрд грн. Половину коштів грантоотримувачі вже повернули, сплативши до бюджету 2 млрд грн податків та зборів. Крім цього, під час реалізації своїх бізнес-проєктів вони створять 37 тисяч робочих місць", зазначила вона.

Серед отримувачів мікрогрантів дев’ятої хвилі 56% жінок, 32% чоловіків та 12% юридичних осіб. Понад 70% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (64 особи), Рівненської області (28 осіб), Житомирської області (26 осіб), Івано-Франківської області (25 осіб) та міста Києва (26 осіб). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці дев’ятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 156 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 53 особи;
  • переробна промисловість – 52 особи.

У міністерстві вказали, що грантовою програмою "Власна справа" українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як наявний підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

Інформацію щодо отримання гранту за програмою “Власна справа” можна знайти за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати