24 листопада 2021, 16:17

З нового року Мін’юст запускає проєкт «бодікамер»

Пресслужба Мін'юсту

Реформа пенітенціарної системи складається з чотирьох важливих напрямів – реформи законодавства, реформи інфраструктури, ресоціалізації засуджених та цифровізації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Альнернативні види покарання: що пропонують законопроєкти"

Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту.

Метою такого реформування є функціонування ефективної системи, яка сфокусована на виправленні людини, на справедливому призначенні та відбуванні кримінального покарання, на повернення у суспільне життя фізично і психологічно здорової людини із необхідними життєвими навичками, без залежностей, без агресії, із вміннями і бажанням чесно працювати і не вчиняти злочини. В цьому полягатиме наша з вами безпека” - наголошує заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька.

Вона додала, що ціль реформування – відновити довіру до системи, яку постійно звинувачують у катуваннях. "З нового року ми запускаємо проєкт «бодікамер». Наразі затверджуємо протоколи, за якими наші співробітники при спілкуванні із засудженими будуть зобов’язані носити бодікамери. Це дозволить назавжди закрити питання конфліктів ув’язнених і працівників установ", – заявила Олена Висоцька.

По кожному з напрямів реформування пенітеціарної системи вже зроблені важливі кроки.

Так, за 2020-2021 роки було розроблено цілий ряд законопроєктів. Два основних:  № 5359 від 12.04.2021 та № 5360 від 12.04.2021, знаходяться на розгляді у Верховній Раді.

"Якщо ці законопроєкти будуть прийняті, ми отримаємо нову систему кримінальної юстиції. Зміняться і самі види покарань, і порядок їх відбування. Наприклад, щоб розвантажити слідчі ізолятори, ми відмовляємося від арешту як такого. Попереднє ув’язнення лишається, але ми вважаємо, що воно має бути більше регламентованим і дуже чітким – для того, щоб люди роками не сиділи у СІЗО в очікуванні суду.  Робимо ставку на ресоцілізаційні процеси у в’язниці та виводимо на перший план такий вид покарання як пробаційний нагляд", – зазначила Олена Висоцька.

Водночас вона наголосила, що розвантаження в’язниць не означає, що на волю вийдуть злочинці. Просто до людей, яким можна призначити пробаційний нагляд, не буде застосовуватися покарання у вигляді позбавлення волі.

З іншої сторони, тим людям, які знаходяться за ґратами, Мін’юст планує забезпечити нормальні умови перебування у в’язницях. На це спрямована реформа в’язничної інфраструктури.

Ще одне джерело надходжень – продаж в’язниць. Наприклад, кошти від продажу Львівської колонії підуть на будівництво нового СІЗО на околиці Львова

Важливою новацією стане також розроблена Мін’юстом система мультирежимних зон. Це безпрецедентна практика для України. Вона передбачає, що в одній в’язниці зможе бути кілька режимів. 

Крім того, Мін’юст підготував декілька амбітних проєктів, які спрямовані на ресоціалізацію засуджених та забезпечення нормальних умов перебування за ґратами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати