09 липня 2015, 17:55

З наступного тижня відкриваються реєстр корупціонерів та онлайн-сервіси РАГСів

РБК-Україна

Міністерство юстиції України з наступного тижня запускає в тестовому режимі роботу реєстру корупціонерів. Демо-версію цього реєстру та онлайн-сервісу послуг РАГСів міністр юстиції Павло Петренко представив на засіданні комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції, повідомляє РБК-Україна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Виступаючи на засіданні комітету, міністр відзначив важливість відкриття та доступності всіх реєстрів, які не містять таємної інформації.

Він зазначив, що існує близько 100 реєстрів різних державних органів, і це викликає певні складності для українців. Петренко нагадав, що з початку року Мін'юст відкрив реєстр нерухомості, реєстр бізнесу, запустив роботу онлайн-сервісів для отримання довідок, виписок та витягів.

"На сьогоднішній день було отримано (з 7 квітня, коли почали працювати онлайн-сервіси) близько 40 тисяч витягів і довідок, було більше мільйона заходів",- сказав міністр юстиції.

Петренко повідомив, що до кінця місяця буде запущена повноцінна робота реєстру корупційних правопорушників. Він уточнив: "З понеділка реєстр буде працювати в тестовому режимі, до кінця тижня приймаються зауваження".

За словами Петренка, інформацію з реєстру корупціонерів можна отримати по прізвищу, посаді та виду покарання. При цьому міністр уточнив, що інші персональні дані чиновника-корупціонера у реєстрі не відображаються, а історії заходів не зберігаються.

Говорячи про методологію наповнення реєстру, міністр повідомив, що поки це робиться вручну, на базі реєстру судових рішень, але без чіткої координації з Державною судовою адміністрацією.

"Ми зверталися в ДСА, щоб вони синхронізували дані, але, на жаль, відповідь не отримали. У мене прохання. Якщо комітет рекомендує ДСА, то це зняло б проблему, щоб не вбивати інформацію вручну",- сказав міністр, звертаючись до членів комітету.

Також Петренко додав, що ДСА надає не всю інформацію по судових рішеннях.

Крім того, міністр проанонсував майбутній запуск нового онлайн-сервісу Мін'юсту: через 10 днів послуги РАГСів можна буде отримувати в електронному режимі, за аналогією з уже існуючими онлайн-сервісами Мін'юсту. "Через 10 днів почнуть роботу онлайн-сервіси РАГСів,- сказав міністр.

За його словами, це дасть можливість людям не звертатися безпосередньо в ці установи, вистоюючи черги для отримання документів або оформлення заявки на послугу РАГСу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати