29 грудня 2021, 19:06

З 2022 року жителям Швейцарії дозволять змінювати стать у документах

Громадяни Швейцарії з 01.01.2022 р. зможуть змінювати стать у документах на законних підставах і без медичного втручання. На думку влади, такий крок виведе країну в лідери Європейського руху за гендерну самоідентифікацію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нобелівська премія більше не матиме квот на стать чи етнічну приналежність"

Про це повідомляє вебсайт Reuters.

Згідно з новими правилами, будь-яка особа віком від 16 років, яка не перебуває під законною опікою, зможе змінити свою стать та ім’я, самостійно заявивши про це в органи реєстрації актів цивільного стану. Всім тим, кому ще не виповнилося 16 років, потрібно отримати згоду опікуна або батьків. Таким чином, у Швейцарії дозволять законно змінювати стать без гормональної терапії, медичної діагностики, подальшої оцінки чи бюрократичних кроків. Такі правила вже впровадила Ірландія, Бельгія, Португалія та Норвегія.

Раніше для юридичної зміни статі у Швейцарії потрібно було пройти курс гормональної терапії. Для зміни імені необхідно було надати доказ, що нове ім'я неофіційно використовується вже кілька років.

Зміна гендерного статусу не впливає на наявні документи про шлюб або зареєстроване партнерство. Відомо, що можна буде вказати лише чоловічу чи жіночу стать. Проте Федеральна рада працює над звітом щодо можливості створення третьої гендерної категорії або навіть скасування запису про гендер.

Окрім того, у вересні цього року Швейцарія проголосувала за легалізацію цивільних шлюбів і надання права усиновлювати дітей одностатевим парам.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати