30 листопада 2020, 11:00

З 2019 року НАЗК внесло до Реєстру корупціонерів 97 осіб за умисне неподання декларації

Прес-служба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (Реєстру корупціонерів) 97 осіб за статтею 366–1 Кримінального кодексу України, тобто за умисне неподання чи подання завідомо недостовірних відомостей у декларації, протягом усього часу існування реєстру.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У НАЗК пояснили, як забезпечити ефективне запобігання корупції за брехню у деклараціях".

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Зокрема, до реєстру потрапили:

- 42 депутати місцевих рад;

- 15 посадовців органів Державної кримінально-виконавчої служби України (ДКВСУ);

- 11 посадовців державних та комунальних підприємств;

- 8 державних службовців (зокрема працівники Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України, Держгеокадастру, районних державних адміністрацій, державні виконавці);

- 6 посадовців органів Національної поліції України;

- 6 посадовців органів Державної служби надзвичайних ситуацій;

- 3 суддів;

- 3 посадових осіб місцевого самоврядування

- 2 лісників;

- 1 народний депутат України.

Так, за результатами розгляду справ суди призначали такі покарання:

- 64 випадки - громадські роботи на строк 150-240 годин із позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування строком на 1-2 роки Найчастіше покарання застосовувалося до депутатів місцевих рад;

- 17 випадків - позбавлення волі на термін від року до року й шести місяців із позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування строком на 1-2 роки.

- 16 випадків - штраф від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від ~42500 до ~51000 гривень) з позбавленням права обіймати посади, пов’язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування строком на 1-2 роки. Найчастіше такі покарання отримували державні службовці та судді.

Нагадаємо, НАЗК уперше внесло приписи щодо порушення права на конфіденційність викривачів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати