08 липня 2022, 15:37

З 11 липня буде заборонено куріння у громадських місцях

Пресслужба ВРУ

У грудні минулого року Верховна Рада ухвалила закон, який значно посилює антитютюнові обмеження. Перші нововведення почнуть діяти вже з понеділка 11 липня.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нова Зеландія заборонить продаж сигарет для майбутніх поколінь"

Про це повідомив Голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Електронні сигарети, пристрої для нагрівання, кальяни, трав’яні вироби, як і звичайні цигарки, буде заборонено вживати у громадських місцях. Зокрема, це стосується і закладів громадського харчування, де вже не буде зон або приміщень для куріння.

За порушення заборони для громадянина передбачений штраф 51-350 грн, для закладів – 3-15 тис. грн.

Закон вводить заборону на продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їхнім вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, заправних контейнерів, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння особам, які не досягли 18 років.

Збільшуються штрафи за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них у розмірі 1020 грн, а в разі повторного порушення протягом року – 10 200 грн.  

«Відзначу, що закон № 1978, ухвалений Верховною Радою, наближає нас до європейського законодавства. Ми виконуємо вимоги Директиви 2014/40/ЄС та Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну. Відповідно закон – це ще один крок на шляху євроінтеграції»,- зазначив Голова Комітету.

Останнє соціологічне опитування КМІС свідчить, що переважна більшість українців підтримують заборону куріння в громадських місцях тютюнових виробів для електричного нагрівання (80% респондентів) та продажу неповнолітнім пристроїв для нагрівання тютюну та електронних сигарет (92%).

Водночас дослідження демонструє, що у порівнянні з 2020 роком у 2022 кількість щоденних курців в Україні збільшилась з 23,1% до 28,3%. Основна причина – війна. Починають курити ті, хто кинули багато років тому.

«На даний час ми можемо сприймати це лише як прикрий факт. Але сподіваюсь, що в майбутньому вдасться переломити негативну тенденцію, спонукати людей знаходити інші інструменти для нейтралізації негативних емоцій та стресу»,- прокоментував Михайло Радуцький.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати