03 квітня 2021, 10:32

З 1 квітня почала діяти оновлена Програма медичних гарантій: що змінилося

Прес-служба МОЗ

Оновлена Програма медичних гарантій почала діяти з 1 квітня 2021 року. Нею передбачено 35 пакетів медичних послуг, зокрема вакцинація проти коронавірусної хвороби, два абсолютно нові та п’ять пакетів послуг виокремлені з вже наявних і деталізовані для більшої зручності пацієнтів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Електронні лікарняні листки: коли і як запрацює цей сервіс"

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

Зокрема, з 1 квітня збільшили  фінансову допомогу при пологах. Минулого року це становило 8 136 грн, тепер передбачено 10 382 грн. Оплата екстреної медичної допомоги з розрахунку на одну людину збільшується майже у 2 рази: 1 квітня 2020 року вона становила 116 грн, а сьогодні – 235 грн.

Програмою медичних гарантій також передбачено збільшення фінансування лікування серцево-судинних захворювань, які забирають найбільше життів українців. «У загальній структурі причин смертності смертність від цих хвороб складає 67%. Наше завдання  – зменшити таку статистику, зокрема шляхом лікування гострих станів пацієнтів», – наголосив очільник МОЗ Максим Степанов. Якщо станом на 1 квітня 2020 року на лікування інсульту держава витрачала 19 332 грн з розрахунку на людину незалежно від стану й рівня тяжкості, то з 1 квітня 2021 року така допомога може складати до 97 821 грн залежно від лікування.

Якщо порівняти з минулим роком, то значно збільшена оплата лікування онкологічних захворювань. Цьогоріч ввели новий тариф на онкогематологію, де зазначена сума 54 000 грн,  якщо ж йдеться про лікування дитини – сума збільшується до 162 000 грн. «На лікування онкології також передбачені препарати, які держава централізовано закуповує і передає в лікарні. Це та вартість, яка не включає так звані специфічні лікарські засоби», – додав міністр. Суттєво, з 21 000 грн до 40 000 грн, збільшили тариф на лікування туберкульозу.

«Наша основна мета – врахувати всі особливості пацієнтів та максимально забезпечити захист і лікарську допомогу людям, незалежно від місця проживання та без обтяжливих витрат. Протягом року ми працювали над вдосконаленням Програми медичних гарантій і змогли суттєво збільшити фінансування багатьох пакетів», – зазначив очільник МОЗ.

Програма медичних гарантій – це гарантована державою соціальна й медична послуга, яка передбачає екстрену, первинну, спеціалізовану, паліативну допомогу та реабілітацію, медичну допомогу дітям, яким не виповнилось 18 років, та медичний супровід вагітності та пологів. Для цього Національна служба здоров’я укладатиме з медзакладами договори на пакети медичних послуг.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати