16 червня 2015, 12:24

Юристи ПФ «Софія» отримали перемогу у Верховному Суді України

ПФ "Софія"

Верховний Суд України задовольнив позов КС «Народна довіра», інтереси якої представив партнер практики фінансового права правничої фірми «Софія» Віктор Рудий, та залишив в силі рішення апеляційної інстанції, яким на користь фінансової установи стягнуто заборгованість за кредитним договором із спадкоємців позичальника та поручителів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Унікальність цієї справи полягає у тому, що вперше в судовій практиці встановлено, що порука продовжує діяти після смерті позичальника, якщо у останнього є спадкоємці, які прийняли спадщину, та наявна згода поручителя відповідати за виконання зобов’язання перед будь-яким боржником у разі переведення боргу.

Таким чином, Верховний Суд України підтвердив, що переведення боргу у кредитних правовідносинах можливе не лише на підставі правочину, але і на підставі закону у зв’язку з заміною сторони у зобов’язанні в порядку спадкування.

«Цей прецедент маже стати важливим етапом формування судової практики в сфері забезпечення виконання зобов’язання та допоможе належним чином захистити свої інтереси кредиторам у спорах з поручителями» - зазначив Віктор Рудий.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати