09 листопада 2018, 16:41

Юристи Interlegal стягнули 11 мільйонів гривень збитків у зв’язку з нестачею зерна на зерновому складі

Interlegal

Спір виник у зв’язку з тим, що між продавцем та покупцем було укладено договір постачання зерна, за яким передача зерна здійснювалась на умовах EXW – зерновий склад, з подальшим зберіганням зерна до письмової вимоги покупця на відвантаження.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Однак при відвантаженні покупець отримав лише частину товару. У зв’язку з цим виникло понад 11 мільйонів гривень збитків.

Експерти Interlegal вдавались до спроб досудового врегулювання спору, шляхом надсилань претензій на адресу зернового складу, з вимогою відвантаження зерна в повному обсязі. Однак претензії були проігноровані.

З огляду на невиконання зерновим складом своїх зобов’язань за договором складського зберігання, а також фактичну відсутність зерна на складі, вирішення даного спору розвивалось в двох напрямах:

  1. кримінальне;
  2. господарське.

В рамках кримінального напряму, на підставі підготовленої юристами Interlegal заяви-повідомлення про кримінальне правопорушення було порушено кримінальне провадження проти посадових осіб підприємства за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України за фактом привласнення, розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах. Надалі команда Interlegal поетапно ініціювала проведення слідчих дій органами досудового розслідування з метою збирання доказів у справі.

В рамках господарського напряму, юристи Interlegal ініціювали господарський спір. Для зміцнення позиції Клієнта були використані докази, отримані в рамках кримінального провадження.

На підставі аргументованої позиції юристів Interlegal та наданих доказів, суд виніс рішення на користь нашого Клієнта: збитки у зернового складу стягнуті в повному обсязі.

Крім того, клієнту були компенсовані витрати на юридичні послуги.

Над проектом працювала команда у складі юриста Елліни Романової, помічника юриста Микити Кочерби під керівництвом старшого юриста Карини Горової.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати