13 травня 2020, 12:07

Юридична компанія з США виплатила 11 млн доларів за врегулювання спору в Україні

The New York Times

Нью-йоркський офіс юридичної фірми Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom заплатив 11 млн дол. США за врегулювання спору з екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко та її соратниками. Вона звинувачувала компанію у сприянні політичному переслідуванню.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Податковий борг: як його розстрочити чи відстрочити?».

Зазначається, що врегулювання, про яке раніше не повідомлялося, пов’язане з тим, що компанія з 2012 р. представляла інтереси російсько-спрямованого уряду Віктора Януковича, тодішнього президента України, зазначає The New York Times.

Зокрема, ЮФ у 2012 р. підготувала звіт, в якому були обґрунтування щодо ув’язнення пані Тимошенко, головного опонента пана Януковича, в 2011 р. Це ув’язнення за зловживання службовим становищем міжнародна спільнота неодноразово називала «політично вмотивованим».

У 2014 р. після падіння уряду Януковича Юлія Тимошенко була звільнена з в’язниці. У грудні 2018 р. в інтерв'ю The New York Times вона вказувала, що їй «було дуже неприємно дізнатися про роботу Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom». Вона звинуватила компанію та інших західних діячів у «відбілюванні Януковича та його уряду» за гроші.

«Мені шкода, що така відома компанія як Skadden подумала навіть взятися за цю справу», - заявила пані Тимошенко. Після цього інтерв’ю вона разом зі своїм адвокатом Сергієм Власенком, який також свого часу потерпав від уряду Януковича, звернулася до юридичної компанії Reid Collins & Tsai, щоб остання проаналізувала можливість подачі позову проти Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom. Skadden виплатив 11 млн дол. США за досудове врегулювання спору мирним шляхом: 5,5 млн - Юлії Тимошенко, 5,5 млн - Сергію Власенку.

Цікаво, що пан Власенко задекларував ці кошти як «іноземний дохід», в той час як Юлія Тимошенко - як «компенсацію шкоди, заподіяної політичними репресіями 2011-2014 рр., яка отримана в США на стадії досудового врегулювання». Ніхто з них не вказав, що ці гроші були отримані від Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom. Всі операції з передачі коштів проходили через Reid Collins & Tsai.

Платежі прийшли після того, як Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom заплатив 4,6 млн дол. США минулого року, щоб врегулювати спір на етапі досудового розслідування, що проводило Міністерство юстиції США, з питання про те, чи порушувала його робота в уряді Януковича закони іноземних держав про лобіювання.

Згодом фірма в матеріалах, поданих до Міністерства юстиції США, виявила, що за свою роботу їй було виплачено в цілому більше 5,2 млн дол. США: 4,15 млн дол. США надійшло від українського олігарха і його американського лобіста, 1,1 млн дол. США - від Мін'юсту України. Як повідомляє газета, у 2017 р. Skadden повернула українському уряду 567 тис. дол. США.

Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom - юридична фірма зі штаб-квартирою в Нью-Йорку, має 22 офіси по всьому світу, де працюють приблизно 1700 юристів. Чистий дохід компанії вище, ніж в інших юридичних фірм світу. Журнал Форбс назвав Скадден «найвпливовішою юридичною фірмою Уолл-стріт», і вона також називається кращою корпоративною юридичною фірмою Америки з 2001 р.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати