02 лютого 2021, 12:34

YouControl створив інструмент для автоматизації первинного фінансового моніторингу

YouControl


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вперше в Україні фахівцями аналітичної системи з бізнес-розвідки YouControl розроблено унікальний інструмент для проведення первинного фінансового моніторингу в автоматизований спосіб. 

З 1 січня всі небанківські фінансові установи (страхові організації, фінансові, кредитні, ломбарди, нотаріуси тощо) мають здійснювати фінансовий моніторинг – належну перевірку своїх клієнтів. Її основна мета –  це протидія відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Крім того, у всіх організаціях у штаті має з'явитися фахівець з фінмону, котрий нестиме відповідальність за перевірку клієнтів, аби компанія не стала учасником злочинної схеми. За низьку якість перевірки НБУ буде карати штрафами та позбавленням ліцензій. Також законодавці зобов’язали суб'єктів фінансового моніторингу (СПФМ) повідомляти Держфінмоніторинг про виявлені розбіжності між даними у ЄДР та інформацією, отриманою в результаті здійснення ними перевірки клієнта. Такі детальні розслідування, очевидно, затратні з точки зору фінансів та часу. Фактично, держава поклала на бізнес “детективні” функції.

Як це працює?

У вкладці “Експрес-аналіз”, що демонструє важливі чинники з досьє компанії, з'явився розділ "Фінансовий моніторинг". Користувачі системи тепер можуть проводити незалежну перевірку за відповідними критеріями. Налаштування акцентує увагу на тих факторах, які актуальні саме з точки зору фінмону, та базується на агрегації відкритих даних з десятків державних реєстрів. Експрес-аналіз YouControl автоматично верифікує 416 факторів та визначає моменти, де можуть бути ризики. Знайшовши необхідну компанію в системі та відкривши її картку, ви одразу побачите результати: кількість факторів, що потребують уваги, які саме це фактори та юридичне пояснення наслідків. Ризикові фактори, що стосуються фінансового моніторингу, спеціально розроблені на основі постанови НБУ №65 від 19.05.2020 та №107 28.07.2020, з урахуванням аналітичної роботи юридичного департаменту. 

До прикладу, система автоматично розпізнає такі фактори:

  • Здійснення діяльності з ознаками ризику (Постанова Правління НБУ № 65 від 19.05.2020)

  • Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) юридичної особи є керівником або підписантом

  • Обмеження повноважень керівника, який є кінцевим бенефіціарним власником (контролером)

  • Вплив та координація дій третіми особами на прийняття рішень кінцевим бенефіціарним власником (контролером) стосовно господарської діяльності юридичної особи

  • Відсутність виробничих/офісних приміщень, інших активів, достатніх для ведення юридичною особою відповідного виду господарської діяльності 

  • Місцезнаходження учасників / кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) в ризикових юрисдикцій (Global Terrorism Index та Corruption Perceptions Index)

  • Наявні факти зміни кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи, який належав/належить до публічних осіб

  • Наявна інформація, що юридична особа не виконує законодавчих вимог щодо подання звітності до фіскальних органів/органів статистики

  • Наявна негативна інформація в офіційних та/або публічних джерелах про компанію або її кінцевого бенефіціарного власника (контролера), що свідчить про можливий зв’язок із тероризмом або іншою кримінальною/незаконною діяльністю.

Крім того, відтепер користувачі аналітичної системи можуть самостійно змінювати налаштування факторів експрес-аналізу відповідно до власних цілей та побажань (індивідуальні критерії).

Новий інструмент доступний на сайті в тріал-версії (безкоштовно для всіх, хто вперше зареєструвався), яка діє протягом 24 годин після реєстрації.

Сергій Мільман, засновник та СЕО YouControl: “Ми більше шести років розробляємо інструменти для перевірки контрагентів, тому багато процесів вже встигли автоматизувати. Нові виклики та потреби в сфері комплаєнсу надихнули нас на створення налаштування, що дозволить значно полегшити та пришвидшити процеси, пов'язані із здійсненням первинного фінансового моніторингу. Крім того, я щиро сподіваюся, інструмент сприятиме формуванню прозорого бізнес-середовища в Україні”.

YouContol _financial monitoring.

Для перегляду натисність на зображення

YouContol _financial monitoring

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати