30 жовтня 2021, 13:20

Якою є відповідальність за жорстоке поводження із тваринами

Координаційний центр з надання правової допомоги

Про відповідальність за жорстоке поводження із тваринами розповідає юристка Галицького бюро правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД Ольга Гелемей.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Для захисту тварин від страждань, загибелі і жорстокого поводження прийнято Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» (далі – Закон).

Так, у статті 1 Закону дається визначення поняттю «жорстоке поводження з тваринами» – це знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, у тому числі спричинило тілесні ушкодження, каліцтво чи загибель, нацьковування тварин одна на одну та на інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, залишення тварин напризволяще, а також інші порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин.

Відповідно до статті 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за жорстоке поводження із тваринами, передбачена адміністративна відповідальність, що полягає в накладенні штрафу на кривдника від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини у разі, якщо перебування тварини із власником становить небезпеку для її життя чи здоров’я.

Статтею 299 Кримінального кодексу України законодавець передбачив кримінальну відповідальність за жорстоке поводження із тваринами, що належать до хребетних, у тому числі з безпритульними тваринами, порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, а також пропаганда, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у вигляді обмеження волі на строк від одного до трьох років або позбавлення волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини.

Особи, у яких є домашні улюбленці мають певні зобов’язання перед ними, що визначені статтею 22 Закону, а саме:

  • дбати про домашню тварину, забезпечити їй достатню кількість їжі та постійний доступ до води;
  • надавати можливість домашній тварині здійснювати необхідні рухи, контактувати з собі подібними;
  • забезпечувати своєчасне надання домашній тварині ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тощо).

Забороняється залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20°С та менше +5°С.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати