20 лютого 2020, 11:56

Який термін реєстрації в ЄРАН зведеної акцизної накладної

Вісник ДФСУ

Пунктом 231.3 ст. 231 ПКУ визначено можливість платникам акцизного податку з реалізації пального складати не пізніше останнього дня звітного місяця зведені акцизні накладні на весь обсяг реалізованого пального протягом такого місяця.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Коли і для кого застосування РРО у 2020 році стане обов’язковим".

Так, платники акцизного податку можуть складати не пізніше останнього дня звітного місяця зведені акцизні накладні :

  • у разі забезпечення безперервного постачання пального;
  • пального, реалізованого у паливний бак транспортного засобу або в тару споживача через паливороздавальні або оливороздавальні колонки з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі, на яке отримана відповідна ліцензія;
  • пального, використаного для власного споживання чи промислової переробки;
  • пального, втраченого у межах та/або понад встановлені норми втрат, зіпсованого, знищеного, у тому числі внаслідок аварії, пожежі, повені, інших форс-мажорних обставин чи з інших причин, пов’язаних з природним результатом, а також внаслідок випаровування у процесі виробництва, обробки, переробки, зберігання чи транспортування.

Термін реєстрації в ЄРАН першого примірника зведеної акцизної накладної визначено  п. 231.6 ст. 231 ПКУ, а саме — не пізніше 15 календарних днів з дня її складання. Такий термін реєстрації першого примірника акцизної накладної встановлено для всіх зведених акцизних накладних незалежно від кількості примірників, у яких складається така зведена акцизна накладна. 

Читайте також: "Зміни в Законі про ЄСВ: головні новації".

Пунктом 231.6 ст. 231 ПКУ встановлено єдиний термін реєстрації другого примірника акцизної накладної отримувачем пального, незалежно від виду операції з реалізації пального, а саме — після фактичного отримання пального на акцизний склад/акцизний склад пересувний, але не пізніше трьох календарних днів, наступних за днем отримання пального на акцизний склад/акцизний склад пересувний розпорядником акцизного складу/акцизного складу пересувного — отримувачем пального.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати