17 лютого 2021, 16:41

Які результати роботи банків у минулому кварталі

Прес-служба НБУ

Банківський сектор у жовтні–грудні минулого року зберіг позитивну динаміку залучення коштів бізнесу й населення, відновлення кредитування було стійким у більшості сегментів. Обсяги видачі іпотечних кредитів зросли більше як вдвічі порівняно з першим півріччям. Кредитні ставки було знижено, водночас відсоткові ставки за депозитами залишалися незмінними.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Небанківський фінсектор отримає нові правила роботи: зареєстровано законопроєкт"

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Збільшився попит на кредити

В «Огляді банківського сектору» зазначено, що зниження кредитних ставок сприяли активізації попиту на кредити з боку бізнесу й населення. Портфель чистих гривневих корпоративних кредитів продовжив зростати в IV кварталі.

Також зросла кількість видачі кредитів на купівлю житла: середньомісячні обсяги більше ніж подвоїлися порівняно як з І півріччям 2020 року, так і з 2019 роком загалом, а темпи його зростання перевищили темпи зростання споживчого кредитування. Частка непрацюючих кредитів скоротилася впродовж року з 48,4% до 41,0%.

Відбулося зростання депозитів

У ІV кварталі тривав приріст депозитів населення та бізнесу в банках, переважно в національній валюті. Загалом за рік гривневі кошти бізнес-клієнтів зросли на 34,5%, а валютні – лише на 2,2%.

Пришвидшили зростання гривневих коштів населення вклади на вимогу. Їх частка за рік збільшилася до 55,2%.

Завдяки значному припливу коштів клієнтів у гривні рівень доларизації в IV кварталі знизився на 3,1 в. п. до 38,0%.

Дохід банків

Прибуток банківського сектору за 2020 рік становив 41,3 млрд грн. Основна причина зниження фінансового результату майже на третину – формування резервів під активні операції.

Водночас темпи зростання чистого доходів з процентів та комісій були найнижчими за останні чотири роки.

Головним викликом для банківського сектору залишається кредитний ризик та потреба в додатковому формуванні резервів.

Нагадаємо, Нацбанк приєднався до Глобальної мережі фінансових інновацій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати