18 січня 2023, 14:06

Які існують випадки подання уточнюючої одноразової (спеціальної) добровільної декларації?

Головне управління ДПС у м. Києві

Головне управління ДПС у м. Києві розповіло, коли уточнююча одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається декларантом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КЦС ВС: За подання заяви про визнання особи недієздатною судовий збір не сплачується".

Так, це відбувається:

  • у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки арифметичних та логічних помилок у відповідній одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, що не призвели до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (абзац 2 пп. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України);
  • у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки відповідної одноразової (спеціальної) добровільної декларації арифметичної помилки, що призвела до недоплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (абзац 3 пп. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ);
  • у разі виявлення контролюючим органом, за результатами камеральної перевірки відповідної одноразової (спеціальної) добровільної декларації арифметичної помилки, що призвела до переплати суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (абзац 4 пп. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ);
  • після подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації з урахуванням положень абзацу 1 п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ та протягом періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант може одноразово скористатися правом додаткового розміщення коштів у національній та/або іноземній валюті у готівковій формі та/або банківських металах на спеціальному рахунку (абзац 2 п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ).

Після завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування платник податків має право подати уточнюючий розрахунок до раніше поданої одноразової (спеціальної) добровільної декларації виключно у випадках, передбачених підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ (абзац 1 пп. 6.3 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ).

У цьому випадку уточнююча декларація подається декларантом за умови подання ним звітної (нової звітної) декларації до строку закінчення зазначеного декларування та отримання за результатами проведеної камеральної перевірки повідомлення. Водночас уточнююча декларація подається протягом 20 календарних днів із дня отримання такого повідомлення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати