30 березня 2021, 11:29

Яка відповідальність за расову дискримінацію?

Координаційний центр з надання правової допомоги

Що робити, якщо ви стали жертвою расової дискримінації, та яка відповідальність чекає на кривдників розповідає юристка Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ольга Северін.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Отруїлися в ресторані: як відшкодувати завдану шкоду?"

Особа, потерпіла від дискримінації за ознакою раси, має право на відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди, завданих їй унаслідок такої дискримінації. Відшкодування шкоди здійснюється в судовому порядку. Особи, винні в порушенні вимог законодавства про запобігання та протидію дискримінації, несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Яка відповідальність за расову дискримінацію

Так, стаття 161 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за порушення рівноправності громадян залежно від їх расової належності.

Умисні дії, спрямовані на розпалювання расової ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, обмеження прав або встановлення привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри караються штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 — 8500 грн.) або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, караються штрафом від 8500 до 17000 грн. або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Якщо дії були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, вони караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Куди звертатись для захисту від дискримінації?

Питання боротьби з дискримінацією віднесені до повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, який здійснює парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина на території України.

Письмові звернення до Уповноваженого можна надсилати за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008; на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати