07 липня 2020, 17:32

Яка відповідальність за працевлаштування іноземних громадян без дозволу?

Державна служба України з питань праці

У Держпраці надали роз'яснення, щодо того яка відповідальність за працевлаштування іноземних громадян без дозволу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відрахування із зарплати: на підставі яких документів може здійснюватися?".

Так, у разі застосування роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця з юридичної особи або фізичної особи-підприємця:

  • на умовах трудового або іншого договору без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства - стягується штраф за кожну особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;
  • на інших умовах, ніж ті, що передбачені зазначеним дозволом, або іншим роботодавцем, - стягується штраф за кожну особу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Зокрема, на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців за допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, роботодавцям дозволено відстрочити термін атестації робочих місць через карантин.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати